Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu precej jasno, proti zahodu pa bo oblačnost naraščala. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
11°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 18°C
petek, 28.04.2017
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Prvi sneg na Voglu


ŠPORT, TURIZEM

| |
24.10.2014      23:04
A A

Prvi sneg na Voglu


Vogel je za konec poletne sezone pobelil prvi sneg. Prehod hladne fronte v drugi polovici oktobra je s seboj prinesel tudi prve snežinke, ki so Vogel zaprašile, kot bi se nerodnemu kuharjevemu vajencu stresel sladkor v prahu.


Deli:

Pri Žičnicah Vogel Bohinj pravijo, da je bilo to zanje prvo opozorilo, da prihaja zima, zato so priprave na smučarsko sezono v polnem teku. Prav tako je v polnem teku tudi že predprodaja smučarskih vozovnic.

»Star ljudski rek v Bohinju pravi, da macesnove iglice stopijo vsak sneg, ne glede na to, kako debela je snežna odeja. Osem centimetrov debela snežna odeja, ki nas je pozdravila danes zjutraj, je torej v veliki nevarnosti, saj iglice za enkrat še vztrajajo na macesnih,« so 22. oktobra v sporočilu za javnost zapisali pri Žičnicah Vogel Bohinj.

 

Za obratovanje na Voglu zadostuje že približno 40 cm naravnega snega primerne kvalitete. Veliko so naredili v poletnem času, ko so dodatno zatravili obsežna območja in s smučišča pobrali nekaj ton kamenja. Če bodo vremenski bogovi naklonjeni in bodo do naslednjega konca tedna nad Vogel poslali s snegom polne oblake, bo lahko otvoritev smučišča že zadnji konec tedna v novembru. Drugače načrtujejo odprtje smučišča do 12. decembra, ko bo obiskovalce pričakalo tudi pestro otvoritveno dogajanje.

 

V predprodaji vozovnic si ob skupni sezonski vozovnici s Kranjsko Goro (sezonska vozovnica za družino – dva odrasla + vsi otroci – stane 889 evrov) lahko zagotovite tudi najcenejšo dnevno vozovnico, ki je v predprodaji na voljo že za 21,25 evra in velja le za delovne dni v tednu, najcenejša sezonska vozovnica, ki je prav tako veljavna le ob delovnikih in tudi med šolskimi počitnicami, pa je na voljo za 195 evrov. Pri tem je potrebno poudariti, da so vozovnice z znižano ceno, ki veljajo med tednom, na voljo le za čas predprodaje, saj jih v redni prodaji v ponudbi ne bo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!