Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

18. pohod iz Žapuž na Sinji vrh


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
24.02.2014      19:45
A A

18. pohod iz Žapuž na Sinji vrh


Po tradiciji organizirajo člani Društva DEŠK in KS Žapuže pohod na Sinji Vrh v februarju, naslednji vikend po kulturnem prazniku.


Deli:

Kot mnogokrat doslej je bilo tudi za tokrat napovedano bolj slabo vreme. Zjutraj je bilo nebo sivo in megleno, a brez dežja. Na startu pred domom krajanov se nas je zbralo lepo število pohodnikov. Najmlajši 'planinec', David, je imel 7 let. Po fotografskem obredu smo se podali na pot. V strnjeni koloni smo se podali čez Hrib v borov gozd. Med potjo sta se nam pridružila še dva pohodnika v spremstvu psov. Od Zagriže proti vrhu Gore, ko se je začela gostiti megla, smo naleteli na prve posledice letošnjega žledoloma. Čez stezo so padla največja drevesa, ki so še kljubovala hudi strmini. Megla nam je zastirala pogled na razsežnosti škode, ki je bila že ob stezi zelo velika. Planincem iz Doge Poljane in Žapuž gre zahvala, da je bila steza lepo prehodna, ker so požagali in odstranili vse padle veje na stezo.

Pred prehodom vrha je bila obvezna postaja še pri 'Ublcovi' kapelici. Na prehodu čez vrh nas pa je poškropil dež in nas spremljal občasno do Sinjega vrha. Da nam ni mraz preveč škodil,  je poskrbel Florjan s toplim čajem v njegovi skriti hišici za robom.

Po dveh urah in pol smo stopili v Hieronimovo gostišče, kjer smo se odpočili in privezali dušo. Za mizo so že sedeli trije pohodniki, ki so šli, kot izvidnica pred nami, z najstarejšo udeleženko Rozalijo s svojimi častitljivimi 83-imi leti. Zaradi megle smo morali skupinski posnetek napraviti kar za mizo ob kaminu.

Ko je Jože vsem odtisnil žig v izkaznico, se je karavana podala v dolino. Pot je peljala mimo Gabrijela, ki je tudi letos ponudil sir. V domu krajanov nas je pričakala okusna jota z dodatki, ki jo je v času pohoda pripravil Damjan. Glede na vreme je 38 udeležencev lepa številka. Če bi bilo pa vreme lepo, bi bil verjetno dom premajhen.

Aleš Brecelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.