Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
11°C | 17°C
sreda, 03.05.2017
6°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
petek, 05.05.2017
10°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dijaki vse bolj obveščeni o posledicah sive ......


SREDNJA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, ZAVODI, OSTALO, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
17.06.2015      13:05
A A

Dijaki vse bolj obveščeni o posledicah sive ekonomije


Med 15. in 17. junijem so že tako pestre dopoldneve v Hiši mladih v Palah dodatno razvedrili dijaki Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina. Dijaki so v Hiši mladih razmišljali o posledicah sive ekonomije in ugotavljali, do katerih storitev smo upravičeni, zaradi včasih sicer zasovraženega davčnega sistema.


Deli:

Na delavnicah Pobarvajmo sivo sta navidezno samoumeven (brezplačen) obisk zdravnika ali brezplačno kakovostno javno šolstvo v očeh dijakov kmalu dobila drugačno konotacijo: siva ekonomija in utaja davkov ne dopuščata samoumevnosti. Siva ekonomija ne omogoča samoumevnega zdravljenja ali bolniškega dopusta, ne omogoča kakovostnega javnega šolstva in ne nudi socialnega varstva ranljivim skupinam.

Bolečim ugotovitvam je sledilo razmišljanje mladih, kaj je bilo v občini Ajdovščina uresničenega s pomočjo javnih sredstev. Dijaki so se najpogosteje spomnili prav na Hišo mladih, ki jih je te dni gostila, pozabili pa niso niti na letos ponovno obujeno Ajdovščino v maju, izgradnjo osnovnih šol in hišo za brezdomce. Seveda pa niti pot v šolo in iz nje ne bi bila tako enostavna, če ne bi poskrbeli za njeno izgradnjo. Tudi to omogočajo javna sredstva – torej davki.

S projektom Pobarvajmo sivo Inštitut za mladinsko politiko mlade ozaveščanje o pomenu boja proti sivi ekonomiji. Verjamemo, da bo ozaveščanje mladih, ki odraščajo v odgovorne državljane, pripomoglo k zmanjšanju sive ekonomije in posledično k zagotavljanju več sredstev za kakovostne javne storitve.

»Projekt sofinancira Urad Vlade RS za komuniciranje v okviru kampanje 'Vklopi razum – zahtevaj račun!', katere namen je ozaveščanje javnosti o negativnih posledicah sive ekonomije.«

Inštitut za mladinsko politiko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
CESTA IV. PREKOMORSKE 61 A
Tel:
Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
01.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
01.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine

Bodite prvi pri oddaji mnenja.