Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
5°C | 18°C
nedelja, 23.10.2016
8°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 18°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 20°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dijaki vse bolj obveščeni o posledicah sive ......


SREDNJA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, ZAVODI, OSTALO, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
17.06.2015      13:05
A A

Dijaki vse bolj obveščeni o posledicah sive ekonomije


Med 15. in 17. junijem so že tako pestre dopoldneve v Hiši mladih v Palah dodatno razvedrili dijaki Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina. Dijaki so v Hiši mladih razmišljali o posledicah sive ekonomije in ugotavljali, do katerih storitev smo upravičeni, zaradi včasih sicer zasovraženega davčnega sistema.


Deli:

Na delavnicah Pobarvajmo sivo sta navidezno samoumeven (brezplačen) obisk zdravnika ali brezplačno kakovostno javno šolstvo v očeh dijakov kmalu dobila drugačno konotacijo: siva ekonomija in utaja davkov ne dopuščata samoumevnosti. Siva ekonomija ne omogoča samoumevnega zdravljenja ali bolniškega dopusta, ne omogoča kakovostnega javnega šolstva in ne nudi socialnega varstva ranljivim skupinam.

Bolečim ugotovitvam je sledilo razmišljanje mladih, kaj je bilo v občini Ajdovščina uresničenega s pomočjo javnih sredstev. Dijaki so se najpogosteje spomnili prav na Hišo mladih, ki jih je te dni gostila, pozabili pa niso niti na letos ponovno obujeno Ajdovščino v maju, izgradnjo osnovnih šol in hišo za brezdomce. Seveda pa niti pot v šolo in iz nje ne bi bila tako enostavna, če ne bi poskrbeli za njeno izgradnjo. Tudi to omogočajo javna sredstva – torej davki.

S projektom Pobarvajmo sivo Inštitut za mladinsko politiko mlade ozaveščanje o pomenu boja proti sivi ekonomiji. Verjamemo, da bo ozaveščanje mladih, ki odraščajo v odgovorne državljane, pripomoglo k zmanjšanju sive ekonomije in posledično k zagotavljanju več sredstev za kakovostne javne storitve.

»Projekt sofinancira Urad Vlade RS za komuniciranje v okviru kampanje 'Vklopi razum – zahtevaj račun!', katere namen je ozaveščanje javnosti o negativnih posledicah sive ekonomije.«

Inštitut za mladinsko politiko

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
CESTA IV. PREKOMORSKE 61 A
Tel:
Časopis Latnik
Številka: 178
Izšla: 02.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.