Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-4°C | 11°C
torek, 23.01.2017
-4°C | 10°C
sreda, 24.01.2017
-3°C | 8°C
četrtek, 25.01.2017
-1°C | 7°C
petek, 26.01.2017
-5°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Tudi Holistic se je igral za varnost


GASILCI IN ZAŠČITA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
31.05.2016      14:53
A A

Tudi Holistic se je igral za varnost


Na izobraževalni prireditvi Igrajmo se za varnost, ki se je odvijala 27. maja 2016 dopoldne v Športnem parku Pale in je namenjena predšolskim otrokom in prvi triadi osnovnošolcev, je s svojo opremo, predstavniki in demonstracijami sodelovala vrsta služb, ki delujejo v sistemu zaščite in reševanja – tudi ekipa projekta Holistic.


Deli:

Glede na to, da so glavni nameni projekta Holistic izboljšati ozaveščenost o požarni varnosti, zmanjšati število požarov v naravi in omiliti posledice, ki jih požari v naravi povzročijo, so koordinatorke projekta udeležence podučile o preventivnih ukrepih, ki so potrebni, da do požara ne pride pa tudi o obnašanju v primeru požara v naravi. Udeležence so seznanile tudi z aktivnostmi, ki jih občina Ajdovščina izvaja za dosego tega namena. Vzpostavlja se sistem za zgodnje odkrivanje požarov v naravi, samodejno alarmiranje, hitrejše ukrepanje in bolj učinkovite intervencije. Ena izmed enot tega sistema je tudi brezpilotno letalo, ki je, tako kot ostale enote, opremljeno z napredno nadzorno tehnologijo. Brezpilotno letalo bo v veliko pomoč zlasti pri požarih na težko dostopnih predelih in pri požarnih stražah. Udeleženci so si lahko brezpilotno letalo ogledali, koordinatorke pa so jim pojasnile, kako deluje. Za tiste, ki jih je zanimalo, kako bi izgledali v gasilski uniformi, pa je bil pri stojnici Holistic pano gasilca z odprtino za obraz, kjer so se lahko za spomin tudi fotografirali.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine: Ottone Pesante (ITA)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.