Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 27.05.2018

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno, ponekod v osrednjih krajih bo nastala nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 16 °C.
15°C | 28°C
torek, 28.05.2018
15°C | 29°C
sreda, 29.05.2018
16°C | 29°C
četrtek, 30.05.2018
16°C | 28°C
petek, 31.05.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 26.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Humanitarno obarvan blagoslov jaslic


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
27.12.2017      00:09
A A

Humanitarno obarvan blagoslov jaslicFoto: Nevenka Urbančič
Foto: Nevenka Urbančič
Deli:

Dne 27.12.2017 se je v Okrepčevalnici pri Medenu odvijal prav poseben praznični dogodek, katerega se je udeležilo veliko število vaščanov, župan Franc Škufca ter svetnik občine Žužemberk Jože Papež.  Duhovnik g. Uroš Švarc je blagoslovil jaslice, ki jih je gospa Angelca Bedene postavila skupaj s pomočjo svoje družine. Dogodek blagoslovitve so popestrili pevci KD Šmihel pri Žužemberku s prečudovitimi prazničnimi melodijami.
Gospa Angelca se je v teh prazničnih dneh spomnila na enega izmed svojih bivših varovancev vrtca, ki ji je še posebej prirasel k srcu in ga skupaj z njegovo družino povabila na ta prav poseben dogodek. To je mladenič Matic Župec. Matic je veder in vedno nasmejan, osemletnik, ki ima diagnosticirano cerebralno paralizo. Je izredno radoveden in ima neustavljivo voljo do življenja. Njegov prisrčen nasmešek lahko začara vsakogar od nas.
Gospa Angelca dobro ve, da so otroci s cerebralno paralizo,  otroci s posebnimi potrebami. Tudi Matic potrebuje pomoč svojih staršev pri vsakodnevnih življenjskih opravilih. Če samo pomislimo, kaj vse potrebujemo, da takemu malčku in staršem omogočimo lažji vsakdan kmalu pridemo do zaključka, ki je finančne narave. Res je, več imamo denarja, več pripomočkov lahko kupimo, več dodatnih terapij lahko omogočimo otroku s cerebralno paralizo. Do takega zaključka je prišla tudi naša Angelca.  Dogodek posvetitve jaslic je združila s humanitarnim zbiranjem finančnih sredstev za malega Matica. 
Angelca je oseba s širokim nasmehom in velikim srcem, ki izžareva pozitivno energijo s svojo prijaznostjo in dobroto. S tako neizmerno veliko gesto se je dotaknila src vseh prisotnih na dogodku. V neposredno bližino jaslic je namestila malo skrinjico v katero lahko položite svoj dar tudi vi. Skrinjica ostaja v Okrepčevalnici pri Medenu vse do svečnice, nato pa roma v roke staršev malega Matica.
Za konec sledi še misel slavnega tibetanskega in verskega voditelja.

Verjamem, da je na vseh ravneh družbe, naj bo to družina, pleme, narod ali mednarodna skupnost, več sočutja ključ do lepšega in boljšega sveta. Ni nam treba sprejeti kakršnekoli religije ali slediti kakršnikoli ideologiji. Potrebno je le, da razvijemo svoje dobre človeške lastnosti.

(Dalaj Lama)

Nevenka Urbančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
03.05. - 31.05.2018 | Družabni dogodki
Šola zdravja 1000 gibov vabi vsak delavni dan
03.06.2018 | Kultura
KONCERT - DVORSKI POZDRAV POLETJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.