Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
0°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 4°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Najbolj pogumni Suhokranjci


ŠPORT, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
02.01.2015      12:24
A A

Najbolj pogumni Suhokranjci


Soteški most nad reko Krko je 1. januarja letos gostil skakalce, ki so že petindvajsetič preizkusili svojo spretnost in hrabrost ter se z roba ograje pognali v ledeno Krko.


Deli:

Po besedah Tomaža Špelka, navdušenega skakalca tega ekstremnega športa, so z letošnjimi   skoki v reko Krko, obeležili pravzaprav petindvajset letnico  novoletnih skokov. Le ti so bili nekdaj  množično obiskani  in prava paša za oči za več sto obiskovalcev. Idejni oče skokov, pokojni Tone Škufca je  imel s skoki veliko načrtov, kmalu pa so jih morali zaradi birokratskih zapletov pri pridobivanju potrebnih soglasij, preseliti v bližnji Obrh. Med  petimi  skakalci, ki so letošnjega prvega januarskega mrzlega skočili in pogumno zaplavali v reko Krko  so   Tomaž Špelko, Dare Hribar in Igor Golob.  Skoke v Krko s 5-metrskega mostu je odprl  prav domačin iz Soteske Igor Golob,  ki je povedal, da  sodeluje pri skokih pravzaprav od samega začetka. V ledeno Krko, temperatura reke je bila namreč le nekaj stopinj nad ničlo, sta za njim skočila Matic Kuhelj in Timotej Pečjak kot "supermen", oba  iz Stavče vasi. Prvo serijo skokov sta zaključila Dare Hribar in Tomaž Špelko z obvezno kravato  oba doma  iz  vasi Križi pri Žužemberku. Sledilo je nekaj minutno ogrevanje, ki so ga pripravili kar  v »priročni garderobi« hribarjevega kombija. Na petorico pogumnežev, ki je   opravila dva posamezna   in   en skupinski skok,   zunanja precej  nizka  temperatura   je  vplivala blagodejno. »Kopanje v mrzli vodi čisti telo in duha, saj    krepi    zdravje,« je navdušeno povedal Tomaž Špelko  in dodal, da bodo s skoki in zimskim kopanjem v reki   Krki  ponovili prihodnje  leto, saj je pravi družabni dogodek.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.