Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 19°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 26°C
torek, 24.09.2018
12°C | 17°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Iz Žužemberka na finalni turnir dečkov KEKO ......


ŠPORT

| |
16.05.2016      23:07
A A

Iz Žužemberka na finalni turnir dečkov KEKO Oprema Žužemberk in Benqick LogatecDeli:

V nedeljo, 15. maja, je v Žužemberku potekal polfinalni turnir dečkov, kjer so se pomerile ekipe Braslovč, Panvite Pomurja, Benquick Logatca in KEKO Opreme iz Žužemberka. Turnir je bil zanimiv, saj so vse tekme postregle dramatične boje, kjer so za dobljene nize odločale nianse in kanček sreče.

V prvem srečanju so se pomerili Žužemberčani in Braslovčani. Prvi niz je bil izenačen, po začetnem vodstvu domačih so se gostje nekoliko pobrali in gostitelje ujeli na sredini niza. Sledile so menjave v vodstvu do končnice niza, kjer pa so imeli več sreče Žužemberčani. V drugem nizu so Braslovčani povsem popustili in Žužemberčani so zasluženo slavili z 2:0.

 Druga tekma med Benquickom iz Logatca in Panvito iz Pomurja se je pričela z vodstvom Logatčanov za nekaj točk. V sredini niza so se igralci iz Muske Sobote zelo približali, saj so zaostajali samo še za točko. Vse je že vse kazalo na napeto končnico, ko igralci Panvite niso bili najbolj skoncentrirani na sprejemu, posledično pa niso uspeli zaključevati napadov, kar so s pridom izkoristili igralci Benquicka in dobili prvi niz. Kot se je izkazalo v drugem nizu, je bilo to dovolj tudi za končno zmago Logatca.

 Tretja tekma je odločala o prvem finalistu. Žužemberk je v uvodnem nizu močno pritisnil in si nabral kar precejšnjo prednost, vendar se je domačim na sredini niza nekoliko ustavilo in Logatčani so po dveh mini serijah domače ujeli. Sledil je razburljiv zaključek niza, kjer so igralci Logatca že povedli s točko naskoka 22:21, vendar so se domači zbrali in z malce sreče niz tudi končali v svoj prid. V odločilnih trenutkih je domača ekipa dobro odigrala tako v bloku (Legan), kot tudi v polju, napade pa je uspešno zaključeval predvsem kapetan ekipe Rojc. V drugem setu je bila slika ravno obratna. Logatec je povedel za šest točk (12:6) in zdelo se je, da je niza konec. Sledil je preobrat, kjer so Žužemberčani z uspešnimi servisi in blokom Logatčane skoraj ujeli. Na žalost domačih navijačev jim to ni uspelo in igralci Benquicka so se veselili zmage v tem nizu. V skrajšanem nizu so imeli igralci KEKO Opreme vseskozi prednost in nasprotnike držali na varni razdalji treh do petih točk. Niz so Žužemberčani srečno pripeljali do konca in se veselili uvrstitve na finalni turnir!

 Četrta tekma, ki je bila popravni izpit za rapasaž do finala, je bila med Braslovčami in Panvito. Po prvem nizu je bolje kazalo Panviti, pa tudi v drugem je bila končnica povsem izenačena in Panvita je bila tik pred zmago. Igralci Braslovč so se z malo sreče in z veliko željo po zmagi le uspeli izviti iz težke situacije in na krilih odličnega Ibrišimoviča dobili drugi niz. Tretjega so dobili dokaj gladko, saj je zbranost igralcem Panvite popustila.

 Drugega finalista je odločila zadnja, peta tekma. Glede na predhodne tekme je kazalo, da je favorit Benquick, ki je imel bolj kompaktno moštvo, predvsem pa zelo dobrega organizatorja igre Mačka in tudi sprejemalca Šena, ki je igral raznovrstno in bil nevaren praktično z vseh pozicijah. Po gladko dobljenem prvem nizu je bilo pričakovati, da je vse odločeno.  Vendar se je drugi niz po začetnem visokem vodstvu Logatca dramatično zapletel. V končnico sta obe ekipi vstopili poravnani, v odločilnih točkah so se vrstili napad za napadom in ekipi sta reševali še izgubljene točke. Na koncu je sreča prevagala tehtnico na stran Benquicka in Logatčani so se iskreno veselili uvrstitve v finale.

Končni vrstni red: 1. KEKO Oprema Žužemberk, 2. Benquick Logatec, 3. Braslovče in 4. Panvita Pomurje. Na turnirju so bili za najboljše razglašeni naslednji igralci: najboljši igralec turnirja je bil Rojc (KEKO Oprema Žužemberk), najboljši napadalec Šen (Benquick), najboljši organizator Maček (Benquick), najboljši bloker Legan (KEKO Oprema) in najboljša bratovska naveza bratje Travnik, Štefan, Toni in Mohor, ki so umirjeno birmansko popoldne začinili z razburljivimi boji v hramu odbojke v Žužemberku. David Obrstar

 

KEKOOPREMA - BRASLOVCE 2:0 (23, 13)
BENQUICK - PANVITA 2:0 (21,13)
KEKOOPREMA - BENQUICK 2:1 (23, -23,8)
BRASLOVČE - PANVITA 2:1 (-25, 22, 18)
BENQUICK - BRASLOVCE 2:0 (19,25)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!