Logo MojaObčina.si

Žužemberk

JUTRI
31°C
19°C
SRE.
33°C
18°C
4559

Nova maša Mateja Gnidovca

Po  sedmih  letih suše v duhovniških poklicih smo v naši, žužemberški župniji  dočakali "novo mašo" - prvo sveto mašo, ki jo opravi duhovnik po mašniškem posvečenju.   Po sobotnem slovesu 9.julija od doma v Stranski vasi in  sprejemu novomašnika v domači  župnijski   cerkvi, je novomašnik  Matej Gnidovec   v nedeljo, 10. julija daroval  novo mašo v krogu sorodnikov in   številnih župljanov. Na začetku svete maše sta novomašniku Mateju  brat  Nejc  in sestra Petra  izročila novomašniški križ,zapuščino pokojnega duhovnika Jožeta Mrvarja,  ki   bo novomašnika  Mateja spremljal na njegovi duhovniški poti. Matej se je rodil 3. novembra 1991 v Novem mestu mami Darji in očetu Ferdinandu. Po končani osnovni šoli se je vpisal v gimnazijo Novo mesto in nato končal teološko fakulteto. Matej je za novomašno geslo izbral  »z usmiljenjem in izvolitvijo«, ki govori o poklicanosti cestninarja Mateja za Kristusovega učenca. Farani so postavili številne mlaje, ki so oznanjali, da se v fari dogaja nekaj velikega. Slavnostno, s pletenimi venci in čudovitimi rožami, je bila okrašena tudi notranjost cerkve sv. Mohorja in Fortunata. Za čudovito glasbeno vzdušje sta poskrbela organist Žiga Jernejčič in   mešani pevski zbor pod vodstvom Nine Zajec. Po maši so  gospodinje poskrbele  za številne dobrote, poskrbljeno pa je bilo tudi za tekoče priboljške. Novomašnik  Matej Gnidovec  bo prvega avgusta prevzel delo kaplana v župniji Kočevje. Foto: S. Mirtič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi