Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
15°C | 28°C
torek, 15.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 17.07.2018
16°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
15°C | 29°C
petek, 19.07.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Nova maša Mateja Gnidovca


VERSKE

| |
14.07.2016      23:41
A A

Nova maša Mateja GnidovcaDeli:

Po  sedmih  letih suše v duhovniških poklicih smo v naši, žužemberški župniji  dočakali "novo mašo" - prvo sveto mašo, ki jo opravi duhovnik po mašniškem posvečenju.   Po sobotnem slovesu 9.julija od doma v Stranski vasi in  sprejemu novomašnika v domači  župnijski   cerkvi, je novomašnik  Matej Gnidovec   v nedeljo, 10. julija daroval  novo mašo v krogu sorodnikov in   številnih župljanov. Na začetku svete maše sta novomašniku Mateju  brat  Nejc  in sestra Petra  izročila novomašniški križ,zapuščino pokojnega duhovnika Jožeta Mrvarja,  ki   bo novomašnika  Mateja spremljal na njegovi duhovniški poti. Matej se je rodil 3. novembra 1991 v Novem mestu mami Darji in očetu Ferdinandu. Po končani osnovni šoli se je vpisal v gimnazijo Novo mesto in nato končal teološko fakulteto. Matej je za novomašno geslo izbral  »z usmiljenjem in izvolitvijo«, ki govori o poklicanosti cestninarja Mateja za Kristusovega učenca. Farani so postavili številne mlaje, ki so oznanjali, da se v fari dogaja nekaj velikega. Slavnostno, s pletenimi venci in čudovitimi rožami, je bila okrašena tudi notranjost cerkve sv. Mohorja in Fortunata. Za čudovito glasbeno vzdušje sta poskrbela organist Žiga Jernejčič in   mešani pevski zbor pod vodstvom Nine Zajec. Po maši so  gospodinje poskrbele  za številne dobrote, poskrbljeno pa je bilo tudi za tekoče priboljške. Novomašnik  Matej Gnidovec  bo prvega avgusta prevzel delo kaplana v župniji Kočevje. Foto: S. Mirtič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!