Logo MojaObčina.si

Žužemberk

JUTRI
31°C
19°C
SRE.
33°C
18°C
4559

Novomašnik, bod' pozdravljen!


 Novomašnik bod' pozdravljen te dni močno odmeva v novomeški škofiji.  V škofiji Novo mesto, ki letos praznuje deset let delovanja, so   v soboto, 25. junija  v stolnici sv. Nikolaja  mašniško posvečenje  prejeli štirje novomašniki: Matej Gnidovec iz Župnije Žužemberk, Boštjan Gorišek iz Župnije Ajdovec, Štefan Hosta iz Župnije Šentjernej in Roman Ivanetič iz Župnije Semič.  Novomašnike in množico vernikov, posebej še iz omenjenih štirih župnij je pozdravil  in   nagovoril novomeški škof msgr. Andrej Glavan: »Dragi Matej, Boštjan, Štefan in Roman. Pred osmimi meseci sem vam pri diakonskem posvečenju naročal: »Glej, da boš veroval, kar boš bral; učil, kar boš veroval; živel, kar boš učil.« Danes pa vas bom pri izročitvi darov spodbudil: »Umevaj, kar delaš, ravnaj se po tem, kar opravljaš, živi po skrivnosti Gospodovega križa.«  Slovesnost nove maše v stolni cerkvi   obogateno s  petjem  mešanega  pevskega zbora iz štirih župnij pod vodstvom Žužemberčanke Nine Zajec je spremljala množica vernikov iz cele škofije, med njimi tudi okrog sedemdeset duhovnikov. Po končani sveti maši, je pred cerkvijo sledila pogostitev domačih dobrot in novomašniške kapljice.

Nova maša je končno zahvala občestvu župnije Ajdovec, ki je do tega velikega dogodka za krajevno in vesoljno Cerkev, že dan kasneje, v nedeljo, 26. junija pričakala  svojega novomašnika Boštjana Goriška   taka množica ljudi, kot jih   Ajdovec že desetletje ne pomni. Boštjan je rastel iz skupnosti in župnijskega občestva ajdovške župnije, ki mu je v zahvalo z molitvijo in prošnjo pripravilo nepozaben dan. Po sprevodu s številnimi duhovniki mu je križ, ki ga bo spremljal vso duhovniško pot izročil njegov nečak. Novo mašo je Boštjan bral v domači   župnijski cerkvi   Presvete Trojice. Za geslo pa je izbral Pavlov vzklik iz pisma Korinčanom »Vsem sem postal vse«, ki je bilo tudi geslo  njegovega  vaščana, častitljivega božjega služabnika škofa Gnidovca. Ker je bila cerkev zanje premajhna, so pripravili prenos dogajanja  tudi v šotoru  na prostem. Novomašno pridigo je imel ajdovški rojak Tone Gnidovec, poseben  in enkraten dogodku pa je  bil popestren    z glasbo orkestra in petjem številnega zbora pod vodstvom Aleša Makovca. Sledile so čestitke novomašniku, prijetno srečanje, ki se je nadaljevalo z bogato pogostitvijo, nato kosilom, molitvijo in litanijami Matere Božje in skupnim večernim rajanjem. Slavko Mirtič

 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi