Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Zvečer in ponoči bo na Primorskem pretežno oblačno, burja se bo znova krepila. Drugod bo oblačno, občasno bo ponekod rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem okoli 3 stopinje.
0°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Torek, 20.2.2018 ob 16h
Od noči na sredo bodo najmočnejši sunki burje na Primorskem presegali hitrost 100 km na uro.
0°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prostovoljci projekta "starejši za starejše" ......


NOVICE

| |
25.09.2017      8:38
A A

Prostovoljci projekta "starejši za starejše" tokrat v VOJNIKUDeli:

 Enkrat letno se prostovoljce in predsednike društev  upokojencev  vabi na skupno srečanje.

Tokrat je bilo to v Vojniku,kjer je Občina brezplačno ponudila gostoljubje pod šotorom.Zbrali smo se iz vseh 19-društev .Glede na vreme so mnogi manjkali saj so imeli obveznosti tudi kje po vinogradih.

Pokrajinska  koordinatorka  Ivanka Tofant se je v pozdravnem govoru zahvalila vsem prostovoljcem-pozdravila pa je vse goste:župana Občine Vojnik,moški pevski zbor  Vojnik,pa vse prisotne predsednike društev in koordinatorje v društvih,kot  tudi predsednika Pokrajinske zveze upokojencev Celje-Silvota Malgaj.

Druženje prostovoljcev je vedno nekaj posebnega,saj spoznaš veliko ljudi in še več zgodb,ki

Jih doma še opaziš ne.Vsak kraj je nekaj posebnega in vsaka občina ima različne probleme in težave,tako,da so nekateri v mestih velikokrat zaprti med štirimi zidovi in zaradi slabih pogojev,ki jih imajo za življenje (pokojnine,pa morda še bolezen)-velikokrat obupajo in dobesedno vegetirajo.Prav tam je še kako pomembno,da nekdo pride in poskrbi za take ljudi-prostovoljci pa so prav tako slabo preskrbljeni-zato veliko naredijo,kljub pomanjkanju denarja,ki ga ZDUS  namenja za kritje najosnovnejših stroškov prevoza na določena mesta.

Vedno manj je sredstev in vsako leto znova ugotavljamo,da imamo vse manj  možnosti  obiske povečat,čeprav smo iz EU- prejemniki medalje za najbolj organizirano dejavnost v Evropi,ki jo je prevzela Rožca Šonc,ki je skupaj z  dr. Matejo Kožuh sploh ustanovila to dejavnost.Tako smo prejemniki  »Državljan Evrope«-priznanje,ki smo ga bili zelo veseli.

In vendar se bomo poskušali potruditi in nadalje delati v dobrobit ljudi,ki nas potrebujejo.V  Zrečah so prostovoljci  vključeni v dveh projektih:Rdeči križ Zreče in omenjeni projekt.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!