Logo MojaObčina.si

Zreče

JUTRI
29°C
15°C
ČE.
30°C
15°C
1565

PARLAMENT MALO DRUGAČE

 Če sem še sredi decembra sama sebi zagotavljala,da bom opustila vse delo,kar se tiče organizacije  izletov-lahko povem,da je to delo,kot dieta.Nekaj dni gre-potem pa sledijo napake.

Za vse je kriv splet,konkretno »facebook«.Zasledila sem obvestilo dr. Milana Brglez,da se je odločil povabiti na kavo v PARLAMENT.Zamislil si je ,da bi si lahko ogledali zgradbo,kasneje pa bi imeli čas za pogovor.

To je bil vzrok,da sem takoj pozabila kaj sem si obljubila sredi decembra-začela sem tuhtat,urejat,pisat.Prve ure že novega leta sem zadeve imela potrjene-prijave so se začele.Torej nastal je poldnevni izlet v Ljubljano.Ne bom govorila o tem,da sem morala menjat 3x velikost avtobusa in še smo nekatere morali zavrniti.Bilo je zanimanje za predsednika državnega zbora in zanimanje za zgradbo,kjer se odvijajo usode naše države.Potniki iz: ROG.SLATINE,Celja,LOČE-ŽIČE,Slov.Konjice,Zreče-smo se srečali,spoznali in se skupaj veselili druženja.

Kolegice iz vseh različnih društev so pekle dobrote za vse v avtobusu,nekaj za priboljšek ob obljubljeni kavi pri  dr.Brglezu in še manjše darilo za našega domačina.Že pred leti sem ugotovila,da je v kraju Zreče, zelo priljubljen in ganljivo je bilo moje prvo srečanje s predsednikom  DZ- ob naši prireditvi-70 let humanitarne organizacije Rdeči križ Zreče,kjer je podelil prav dr.Brglez posebni priznanji prvi učiteljici v šoli,ki je vodila humanitarne akcije in socialna delavka Justina Felicijan pa je skrbela za pomoč preko okraja.Bilo je ganljivo,ko je nekdanji učenec podelil svoji učiteljici priznanje,učiteljica pa ga je objela in vsem povedala,da je bil njen najboljši učenec.

Tokrat je bilo vse malo drugače.Parlament je bil za vse zanimiv in ob dobri razlagi vodnice,smo veliko izvedeli.Kar dobro uro smo si ogledovali,srečali Moederndorferja,pa Štruklja,kar je bilo sicer zanimivo vendar mi vsi smo bili nestrpni in si želeli čimprejšnjega srečanja z gostiteljem.Ko se je pojavil –smo vsi ploskali-sam pa je bil,kar malo v zadregi,kajti grupa je bila res velika in za vse je imel čas za slikanje,za vse je imel odgovor.Brez nervoze,brez gledanja na uro,brez opravljanja drugih politikov,kar je pravzaprav redko,saj nekateri,ko samo odprejo usta že kritizirajo to ali ono stranko ali posameznika.Sedaj vem zakaj,ga imajo ljudje radi.On je skromen,prijazen in poskuša odgovoriti v razumnem jeziku.Spoštujem take ljudi.

Zaobljuba od lani ne ostaja več,ker izlet za nekatere ponavljam…

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi