Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
30°C
15°C
JUTRI
32°C
14°C
Deli
1468

DAROVALI STE-HVALA

Prostovoljke  Rdečega križa Zreče ,smo zopet  zbirale  hrano,higienske pripomočke in čistila za nekatere naše krajane.

Veliko krajanov je teh zbiranj že vajena,ker smo doslej  zbirali  že 3 krat lansko leto,nekateri pa so bili slabe volje,čeprav ni nikomur obvezno karkoli darovat (zbirali nismo denar) ampak posamezne artikle in nekaj priboljškov za otroke.Zanimivo,da so nekateri starši podučili majhne »polžke«naj v voziček namenjen darovanju-podarijo tisto,kar so v trgovini izbrali za svoje sovrstnike.Nekateri z veseljem,eni pa so se težko ločili od izbrane čokolade,ki so jo prvotno nameravali pokloniti.

Vedno znova se srečamo z različnimi zgodbami,ki so povezane  s humanitarnostjo.Učenec šestega razreda je prišel nasmejan povedat,da tekmuje v Slov.Konjicah v dejavnosti  Rdečega križa.Rad pomaga in rad vidi ,da se kaj dobrega naredi za svojo okolico za vsoje sovrstnike.

Nekaj ljudi je kritiziralo humanitarno akcijo,drugim pa je bilo važno,da so darovali za svoje krajane.Ko se ve kam podarjene stvari gredo-lažje prispevaš.In res-prav vse ostane v Zrečah in nekaj za Stranice.Pomoč je bila dobrodošla dvema šolarjema,ki so ostali brez mamice,starejši bodo veseli,da bodo dobili nekaj stvari,ki si jih sami ne privoščijo in večja družina prejme prav tako stvari,ki jih redko kupijo,zaradi majhnih prejemkov.Pa še bi lahko naštevala.Hvala vsem,ki vam ni žal darovati ljudem v stiski.Hvala tudi v imenu tistih,ki so vašo  dobroto že prejeli-drugi pa jo še bodo.Posebna hvala pa gre tudi tistim,ki so darovali tako v Slov.Konjicah,kot tudi v Zrečah in so celo ekstra prišli  nakupovat  v Zreče,da so lahko tudi našim krajanom podarili dobrote,ki jih bodo krajani  z veseljem sprejeli. Prostovoljke so prav tako bile prisotne pri zbiranju in prav tako so poleg dela tudi nakupovale za dobrobit naših ljudi.Hvala vsem.  

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi