Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj več sonca bo v severnih in vzhodnih krajih. Predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Postopno se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 24 °C.
11°C | 21°C
ponedeljek, 24.09.2018
12°C | 19°C
torek, 25.09.2018
3°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
-1°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 13h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
11°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

DAROVALI STE-HVALA


NOVICE

| |
03.04.2018      8:41
A A

DAROVALI STE-HVALADeli:

Prostovoljke  Rdečega križa Zreče ,smo zopet  zbirale  hrano,higienske pripomočke in čistila za nekatere naše krajane.

Veliko krajanov je teh zbiranj že vajena,ker smo doslej  zbirali  že 3 krat lansko leto,nekateri pa so bili slabe volje,čeprav ni nikomur obvezno karkoli darovat (zbirali nismo denar) ampak posamezne artikle in nekaj priboljškov za otroke.Zanimivo,da so nekateri starši podučili majhne »polžke«naj v voziček namenjen darovanju-podarijo tisto,kar so v trgovini izbrali za svoje sovrstnike.Nekateri z veseljem,eni pa so se težko ločili od izbrane čokolade,ki so jo prvotno nameravali pokloniti.

Vedno znova se srečamo z različnimi zgodbami,ki so povezane  s humanitarnostjo.Učenec šestega razreda je prišel nasmejan povedat,da tekmuje v Slov.Konjicah v dejavnosti  Rdečega križa.Rad pomaga in rad vidi ,da se kaj dobrega naredi za svojo okolico za vsoje sovrstnike.

Nekaj ljudi je kritiziralo humanitarno akcijo,drugim pa je bilo važno,da so darovali za svoje krajane.Ko se ve kam podarjene stvari gredo-lažje prispevaš.In res-prav vse ostane v Zrečah in nekaj za Stranice.Pomoč je bila dobrodošla dvema šolarjema,ki so ostali brez mamice,starejši bodo veseli,da bodo dobili nekaj stvari,ki si jih sami ne privoščijo in večja družina prejme prav tako stvari,ki jih redko kupijo,zaradi majhnih prejemkov.Pa še bi lahko naštevala.Hvala vsem,ki vam ni žal darovati ljudem v stiski.Hvala tudi v imenu tistih,ki so vašo  dobroto že prejeli-drugi pa jo še bodo.Posebna hvala pa gre tudi tistim,ki so darovali tako v Slov.Konjicah,kot tudi v Zrečah in so celo ekstra prišli  nakupovat  v Zreče,da so lahko tudi našim krajanom podarili dobrote,ki jih bodo krajani  z veseljem sprejeli. Prostovoljke so prav tako bile prisotne pri zbiranju in prav tako so poleg dela tudi nakupovale za dobrobit naših ljudi.Hvala vsem.  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI RDEČI KRIŽ SLOVENIJE - KORK ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!