Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Otroci na ogledu Čistilne naprave Zreče


ZAVODI

| |
14.04.2016      9:28
A A

Otroci na ogledu Čistilne naprave ZrečeDeli:

V sredo, 13. 04. 2016 so otroci iz vrtca Zreče prišli na ogled čistilne naprave. Malim obiskovalcem smo razložili, zakaj je tako potrebna in pomembna čistilna naprava za naše okolje. Razložili smo jim, katere odpadke ne smemo metati v školjko, kot so palčke za ušesa, vata, pleničk, kuhinjskih odpadkov, olj in podobnih neprimernih odpadkov, kajti ti odpadki obremenjujejo delovanje majhnih živali – mikroorganizmov. Ogledali smo si delovanje čistilne naprave od začetka, ko priteče umazana voda po kanalizacijskih ceveh in do konca, ko čista voda odteče v reko Dravinjo. Na začetku čistilne naprave so videli globoko luknjo. V njej je bila oranžna cev iz katere je tekla črna in smrdeča voda. V luknji so grablje, ki pobirajo smeti večje od 1 cm in jih pošiljajo po srebrni cevi do velikega smetnjaka. Šli so naprej in vstopili v veliko zgradbo, kjer so bile še ene grablje, ki pobirajo smeti, ki so manjše od 1 cm. Pogledali so v bazene. V bazenih se je rjava voda mešala in vpihovalo je zrak. V bazenu so videli bele kroglice, v katerih so počivale majhne živali – mikroorganizmi. Na koncu čistilne naprave so opazili velik bazen, ki se imenuje usedalnik. Voda v njem je bila v mirnem stanju, saj se tukaj blato useda. Blato, ki ostane posušimo in dajemo v velike zabojnike in odpeljemo v nadaljnjo obdelavo. Na koncu čistilne naprave so videli čisto vodo, ki je odtekla v reko Dravinjo. Ogledali so si tudi laboratorij, kjer nadzorujemo stopnjo čiščenja. Spoznali so veliko novega in nad videnim, so bili zelo navdušeni. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LTO Rogla-Zreče, GIZ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!