Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
9°C
-2°C
JUTRI
13°C
-1°C
Deli
1916

91 let Marije Bezget

V petek je praznovala 91. rojstni dan  Marija Bezget, rojena  Blatjekova  Micika  iz Ličence.                        

Rodila se je pri Arbajterjevih.  V družini je bilo pet bratov in tri sestre ter ena rejenka.  Vsi so se dobro razumeli in si pomagali. Osnovno šolo je obiskovala na Sv. Jerneju, potem pa je ostala doma in se naučila kuhanja na tečajih v hotelu Evropa,  v Celju. Že v osnovni šoli je spoznala svojega bodočega moža Antona Bezgeta.  Poročila sta se leta 1962. Rodila je  dve hčerki Marijo in Cirilo, sedaj pa ima   tudi že šest vnukov in  dva pravnuka.  Hči Cirila živi v Zrečah. Vsa leta je Marija pridno in trdo delala na kmetiji.  Živi s hčerko Marijo in njeno družino. Nasmejana in zadovoljna opravlja še vsa gospodinjska dela. Tudi na vrtu še rada kaj postori. Rada bere romane Ivana Sivca in posluša radio Rogla, se pošali ter  je na tekočem  z vsemi novicami.                                                                                      

Prav na njen visok ljubilej jo je obiskal poverjeniški odbor Območnega društva invalidov Dravinjske doline iz Jerneja: Branko Ribič, Anton Kušter in Olga Pančič.

Zaželeli smo ji še veliko zdravja,  sreče in nasmejanih  let v krogu domačih.

Olga Pančič

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi