Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
8°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
8°C | 15°C
četrtek, 17.10.2018
10°C | 19°C
petek, 18.10.2018
10°C | 19°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

91 let Marije Bezget


DRUŠTVA

| |
06.09.2018      15:12
A A

91 let Marije BezgetDeli:

V petek je praznovala 91. rojstni dan  Marija Bezget, rojena  Blatjekova  Micika  iz Ličence.                        

Rodila se je pri Arbajterjevih.  V družini je bilo pet bratov in tri sestre ter ena rejenka.  Vsi so se dobro razumeli in si pomagali. Osnovno šolo je obiskovala na Sv. Jerneju, potem pa je ostala doma in se naučila kuhanja na tečajih v hotelu Evropa,  v Celju. Že v osnovni šoli je spoznala svojega bodočega moža Antona Bezgeta.  Poročila sta se leta 1962. Rodila je  dve hčerki Marijo in Cirilo, sedaj pa ima   tudi že šest vnukov in  dva pravnuka.  Hči Cirila živi v Zrečah. Vsa leta je Marija pridno in trdo delala na kmetiji.  Živi s hčerko Marijo in njeno družino. Nasmejana in zadovoljna opravlja še vsa gospodinjska dela. Tudi na vrtu še rada kaj postori. Rada bere romane Ivana Sivca in posluša radio Rogla, se pošali ter  je na tekočem  z vsemi novicami.                                                                                      

Prav na njen visok ljubilej jo je obiskal poverjeniški odbor Območnega društva invalidov Dravinjske doline iz Jerneja: Branko Ribič, Anton Kušter in Olga Pančič.

Zaželeli smo ji še veliko zdravja,  sreče in nasmejanih  let v krogu domačih.

Olga Pančič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBMOČNO DRUŠTVO INVALIDOV DRAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!