Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo sprva delno jasno, v jutranjih urah pa bo oblačnost od juga spet naraščala. Zjutraj bodo ponekod na jugu možne posamezne plohe, lahko tudi zagrmi. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem okoli 15 °C.
9°C | 25°C
sreda, 21.05.2018
10°C | 24°C
četrtek, 23.05.2018
11°C | 25°C
petek, 24.05.2018
14°C | 24°C
sobota, 25.05.2018
13°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Meja Slovenija-Hrvaška preprečila srečanje ......


NOVICE

| |
10.04.2017      9:12
A A

Meja Slovenija-Hrvaška preprečila srečanje gobarjev v UmaguDeli:

 Ni potrebno posebno veliko govoriti ali pisati o mejah,ki so nam bile svoj čas znane in smo vedno dobro vedeli,da bomo na meji pregledani,da bomo čakali. Vsa zadnja leta pa smo se malo razvadili,mladi pa sploh ne vedo,da se na meji lahko stoji tudi zelo dolgo.

Pa nas je spet pričakalo. Kolone, čakalni čas, pregledi zastoji. Društvo gobarjev iz Zreč, Slov. Konjic, Celja so se odpravili v Umag, kjer je prvo tovrstno srečanje, vsakoletno srečanje.

Letos pa je bilo posebno zanimivo. Grupa je pristala v okolici Štanjela, saj se je skupina odločila,da zapusti »Primorko« pred morjem. Izbrala je smer Nova Gorica. Po pametnem telefonu smo imeli podatke o trenutnih zastojih in pozabili smo na Umag in ostali v Sloveniji.

Ogledali smo si Štanjel, spoznali »graščaka«, ki stanuje v gradu, prodaja domače dobrote in pove vse zanimivosti okolice. Prav ta pa nas je poslal v Štorije (to je kraj in ne nadaljevanka) in  malo naprej, kjer so gobarji nabirali tudi zelišča. Odpravili pa smo se še do obale, konkretno v Izolo, naredili presenečenje Zrečanu in se vrnili domov.

Si predstavljate poletje, ko se bodo nekateri masovno odpravljali na hrvaško obalo? To ne bo preveč zanimivo, če se kmalu kaj ne spremeni. Sicer pa: odprt predor in zaprta stara cesta  KOPER-IZOLA bo mnogim omogočila kopanje kar na naši mali obalici. Bomo pa doma.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!