Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 13°C
torek, 21.10.2018
9°C | 14°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 17°C
četrtek, 24.10.2018
4°C | 20°C
petek, 25.10.2018
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Danica OSOLE ostaja v ISTRI


NOVICE

| |
30.04.2017      8:23
A A

Danica OSOLE ostaja v ISTRIDeli:

 Za zelo velikim gospodarstvenikom,kot je  bil Marjan Osole v Uniorju,trdim,da  za  uspešnim poslovnežem stoji  partner.Partnerica Danica o kateri se je veliko manj pisalo in omenjalo,čeprav je imela svoj poklic ,poklic zobozdravnice. Pohvale,nasveti veliko selitev moža na delovna mesta v druge kraje-vse to je uspešno premagovala vse do zadnje službe v Celju-ambulanti v Cinkarni Celje.Tako je uspešno deloval Marjan in veliko postoril v Zrečah.Dobil je ime »oče turizma« in to je tisto ,kar je poleg uspešnega Uniorja postoril še na področju turizma in zaokrožil svoje delo v kraju, v oazo vsega po malo.

Ste že opazili pri  parih,ki so dolgo v zakonu,da si postanejo –enostavno podobni?To sem ji tudi rekla,ob mojem oziroma našem obisku v Istri-med Pulo in Medulinom-Pomer. Urejena,nasmejana dama se je obiska zelo razveselila,čeprav je ta dan deževalo,pihal mrzel veter-skratka vreme,ki na morju ni dobrodošlo.

Skoraj 4 desetletja  mineva od začetkov dela vikenda,skromnega vikenda,kjer  preživlja svoje življenje  sedaj,ko je ostala  sama in redko prihaja  v Celje,Zreče in še manj v rodno Prlekijo.Iz grmičevja,kjer je nastal manjši dom z velikim vrtom ob morju,kjer je veliko rož, nekaj zelenjave in nekaj zanimivih vrst drevja.Del vrta je celo pokrit za vse tiste  rože,ki ne prenašajo,hladnega vremena.Danica se je Zrečank zelo razveselila.Sedele smo v dnevnem prostoru in gledale na vrt in morje v dežju.Na polici je bila postavljena manjša  nagrada Konjiških novic z vrezano sliko Marjana iz leta 2013,ko je bil izbran za osebnost leta.Danica ima dnevno ob sebi že 17 let- Nedo-starejšo domačinko,ki ji  priskoči na pomoč pri delu,ki ga nima malo.Nedo je izbral še mož Marjan.Veliko se jih je prijavilo-a le Neda je bila prava.Ljudi je znal Marjan odlično ocenit in tako je Neda ostala in ostaja na domu Osoletovih.Danica  ima rada ta del Istre,rada ima svoj vrt,rože in obiske,ki jih ni malo.Zelo si je želela,da se ponovno vrnemo k njej,ko bomo odhajale iz Medulina-pa bomo to storile  ob drugi priliki z veseljem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!