Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
2°C
2°C
JUTRI
1°C
-6°C
Deli
1981

Danica OSOLE ostaja v ISTRI

 Za zelo velikim gospodarstvenikom,kot je  bil Marjan Osole v Uniorju,trdim,da  za  uspešnim poslovnežem stoji  partner.Partnerica Danica o kateri se je veliko manj pisalo in omenjalo,čeprav je imela svoj poklic ,poklic zobozdravnice. Pohvale,nasveti veliko selitev moža na delovna mesta v druge kraje-vse to je uspešno premagovala vse do zadnje službe v Celju-ambulanti v Cinkarni Celje.Tako je uspešno deloval Marjan in veliko postoril v Zrečah.Dobil je ime »oče turizma« in to je tisto ,kar je poleg uspešnega Uniorja postoril še na področju turizma in zaokrožil svoje delo v kraju, v oazo vsega po malo.

Ste že opazili pri  parih,ki so dolgo v zakonu,da si postanejo –enostavno podobni?To sem ji tudi rekla,ob mojem oziroma našem obisku v Istri-med Pulo in Medulinom-Pomer. Urejena,nasmejana dama se je obiska zelo razveselila,čeprav je ta dan deževalo,pihal mrzel veter-skratka vreme,ki na morju ni dobrodošlo.

Skoraj 4 desetletja  mineva od začetkov dela vikenda,skromnega vikenda,kjer  preživlja svoje življenje  sedaj,ko je ostala  sama in redko prihaja  v Celje,Zreče in še manj v rodno Prlekijo.Iz grmičevja,kjer je nastal manjši dom z velikim vrtom ob morju,kjer je veliko rož, nekaj zelenjave in nekaj zanimivih vrst drevja.Del vrta je celo pokrit za vse tiste  rože,ki ne prenašajo,hladnega vremena.Danica se je Zrečank zelo razveselila.Sedele smo v dnevnem prostoru in gledale na vrt in morje v dežju.Na polici je bila postavljena manjša  nagrada Konjiških novic z vrezano sliko Marjana iz leta 2013,ko je bil izbran za osebnost leta.Danica ima dnevno ob sebi že 17 let- Nedo-starejšo domačinko,ki ji  priskoči na pomoč pri delu,ki ga nima malo.Nedo je izbral še mož Marjan.Veliko se jih je prijavilo-a le Neda je bila prava.Ljudi je znal Marjan odlično ocenit in tako je Neda ostala in ostaja na domu Osoletovih.Danica  ima rada ta del Istre,rada ima svoj vrt,rože in obiske,ki jih ni malo.Zelo si je želela,da se ponovno vrnemo k njej,ko bomo odhajale iz Medulina-pa bomo to storile  ob drugi priliki z veseljem.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij