Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Odprli dve razstavi in izvedli okroglo mizo


KULTURA, TURIZEM

| |
10.02.2016      10:56
A A

Odprli dve razstavi in izvedli okroglo mizoDeli:

V Občini Zreče je bil 4. februar še posebej slovesen dan, saj so v Hotelu Planja na Rogli najprej ob 10. uri uradno odprli razstavo Zakladi Pohorja – Steklarstvo, ki je zamenjala prejšnjo razstavo Sledovi daljne preteklosti – Brinjeva gora z okolico. Ta razstava je kar nekaj let krasila avlo omenjenega hotela. V lanskem letu so se odločili, da je razstava o izkopaninah na Brinjevi gori vendarle bolj primerna v hotelu Atrij v Zrečah. In tako so jo prestavili »bližje« Brinjevi gori. Na obeh razstavah sta zbrane pozdravila župan Občine Zreče mag. Boris Podvršnik in direktorica Unior Turizma, Barbara Soršk. O prvi razstavi je spregovorili avtorica dr. Valentina Bevc Varl, ki prihaja iz Pokrajinskega muzeja Maribor. O drugi razstavi pa je spregovorila avtorica in arheologinja Pokrajinskega muzeja Maribor, Vesna Koprivnik. Obe sta simbolično predali tudi ključ razstave županu in se kot prvi vpisali v knjigo vtisov. Po obeh dogodkih je sledila še okrogla miza na temo kulturne dediščine Zreškega Pohorja na katero so prišli lokalni ponudniki, turistični vodniki in tudi drugi, ki predstavljajo svoj delež zreškega turizma oziroma področja zgodovine. V dobrih dveh urah kolikor je trajala debata je vsak imel priložnost spregovoriti zlasti o tem kako bi lahko popestrili in dodali v turistično ponudbo obe razstavi. So pa z dogodki pričeli tudi sklop prireditev Zreškega jubilejnega leta 2016. Več o samih razstavah si lahko pogledate na spletni strani www.destinacija-rogla.si

Urška Firer
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LTO Rogla-Zreče, GIZ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LTO Rogla-Zreče, GIZ
LTO Rogla-Zreče, GIZ
CESTA NA ROGLO 11 J
Tel:(03) 759 04 70
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.