Logo MojaObčina.si
JUTRI
19°C
13°C
TOR.
23°C
13°C
Oceni objavo

V Galeriji DPD Svoboda na ogled risbe in skulpture Petra Jovanoviča

Do konca februarja bo v Galeriji DPD Svoboda na ogled samostojna razstava risb in skulptur Petra Jovanoviča, likovnega samorastnika izpod Blegoša.

Peter Jovanovič, likovni samorastnik iz Dolenje Žetine pod Blegošem, ki se ukvarja z risbo in skulpturo v lesu, se je s svojimi deli samostojno predstavil več kot stokrat, njegove značilne skulpture pa najdemo na različnih koncih sveta.

Na tokratni razstavi, ki jo je pripravil na povabilo likovne sekcije DPD Svoboda Žiri, so na ogled risbe, ki jih so jih navdihnile pesmi o Angelih Toneta Pavčka, nekaj prepoznavnih skulptur in prvič tudi zbirka lesenih reliefov oziroma skulptur v kombinaciji z barvnim papirjem, ki so sicer nastali že pred dobrim desetletjem.

Razstava, ki so jo ob glasbeni spremljavi Maksa Kosmača v Galeriji DPD Svoboda odprli le nekaj dni po umetnikovem 85. rojstnem dnevu, bo na ogled do konca februarja, vsako soboto in nedeljo med 9. in 12. uro, oziroma po predhodnem dogovoru na 041 436 820.

Oglejte si tudi