Logo MojaObčina.si
DANES
5°C
4°C
JUTRI
4°C
1°C
Oceni objavo

Štangar v Žalcu je nocoj osvetljen z oranžno barvo.

S tem se je tudi Občina Žalec pridružila številnim mestom, ki obeležujejo letošnji Svetovni dan varnosti pacientov,
ki poteka pod geslom Glas pacientu! Leta 2019 je Svetovna zdravstvena organizacija 17. september razglasila za Svetovni dan varnosti pacientov. S tem si prizadevajo za opolnomočenje bolnika z upoštevanjem njegovega glasu. Varnost bolnikov je namreč odgovornost vseh sodelujočih v zdravstveni obravnavi. Tudi bolniki sami lahko znatno pripomorejo k izboljšanju varnosti in kakovosti zdravstva. Pokazalo se je, da ima vključevanje bolnikov in njihovih družin v zdravstveno oskrbo pomembno vlogo za varnost bolnika in pripomore k večji uspešnosti izidov zdravljenja ter seveda k večjemu zadovoljstvu bolnika, so poudarili na ministrstvu za zdravje.
Skulptura Štangarja je delo akademskega umetnika Janeza Boljke.
(Foto: Samo Sadnik)

Oglejte si tudi