Logo MojaObčina.si
DANES
18°C
1°C
JUTRI
15°C
4°C

Potovanje roke s črto v žalski knjižnici

V Občinski knjižnici Žalec je v sredo, 21. decembra 2022, potekalo odprtje razstave risb doživetij izpod pastelnega svinčnika Lovra Fužirja »Potovanje roke s črto«. Dogodek so z glasbeno točko pospremili učenci posebnega programa II. osnovne šole Žalec.


Lovro Fužir se je predstavil z likovnimi deli, ki so nastala v enem letu pod mentorstvom njegove učiteljice likovnega pouka Hane Grubelnik. Likovna dela so risbe, narisane s pastelnimi svinčniki na risalne liste formata A3. V njih je vidna izrazita črtna risba, prav tako enakomerni potegi na risalni površini, ki so do potankosti natančno izmerjeni. Risbe delujejo ubrano in enotno. Vsebina, ki jih nosijo Lovrove risbe, izhaja iz zanimanja za slovensko pokrajino, predvsem za gradove in cerkve. Skozi njih pa so vidni spomini na izlete v šoli in s svojo družino.
Odprtje razstave je dokaz, da lahko s pridnim delom in sodelovanjem nastanejo čudovite umetnine. Razstava bo na ogled še v januarju 2023.


Hana Grubelnik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi