Logo MojaObčina.si

Žalec

DANES
19°C
8°C
JUTRI
19°C
11°C
1815

Opozorilo: ravnanje ob najdbi poginulega divjega prašiča

Obvestilo Zavoda za gozdove Slovenije: 23. 1. 2021 je začel veljati Sklep o določitvi visoke stopnje ogroženosti zaradi afriške prašičje kuge pri divjih prašičih (APK), s katerim je visoka stopnja ogroženosti določena za območje celotne Slovenije. Z uveljavitvijo tega sklepa so začeli veljati ukrepi navedeni v I in II. poglavju Zakona o nujnih ukrepih zaradi afriške prašičje kuge pri divjih prašičih (ZNUAPK). To so ukrepi, ki se izvajajo pred dejanskim pojavom APK v Sloveniji.

Prilagamo dve zgibanki o afriški prašičji kugi z navodili za ravnanje ob najdbi poginulega divjega prašiča.

Več informacij je na voljo na spodnji povezavi.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi