Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
15°C | 27°C
petek, 19.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Rožnate pletenine tudi na Vrhniki


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
04.10.2017      10:14
A A

Rožnate pletenine tudi na Vrhniki


Vrhnika, 3. oktober – Vseslovenski akciji Europe Donna se je pridružila tudi Vrhnika in v parku pred Zavodom Ivana Cankarja Vrhnika v rožnate pletenine ovila tamkajšnjo brezo. Akcijo so na pobudo Europa Donna izpeljale dekleta iz skupine Kva Kvačkaš.


Deli:

 

Kot je pojasnila Joži Alič, lokalna koordinatorka Europe Donne, je v akcijo vključenih več kot 60 krajev po Sloveniji: »Namen tovrstnih aktivnosti je spodbuditi ustvarjalnost žensk. S kvačkanjem in pletenjem razvijamo fino motoriko rok, mišljenje, ročne spretnosti, vztrajnost, razumevanje in upoštevanje navodil. Vse te lastnosti so potrebne tudi za uspešno soočanje z boleznijo. Zdravim, bolnim in ozdravljenim ženskam ustvarjalni proces prinaša sprostitev in osebno zadovoljstvo.«

Na Vrhniki so v rožnate pletenine odeli deblo breze v parku sredi mesta, ob prvem lepšem vremenu pa bodo na tamkajšnji leseni skulpturi QR kode oblikovali podobo rožnate pentlje. Vzorci pletenin so nastali izpod kvačk skupine Kva Kvačkaš, ki ima v vrhniškem okolju vedno več članic. Martina Kališek iz omenjene skupine je dejala, da so se z veseljem odzvale pobudi Europe Donne ter izrazila upanje, da bo javnost razumela sporočilo pletenin ter jih nedotaknjene pustila do konca oktobra, ko jih bodo ostranili. Za tiste, ki jih tematika nekoliko bolj zanima, so zraven pletenin obešeni še kartončki z dejstvi o pomeni zdravega življenja kot preventive, zgodnjega odkrivanja in učinkovitega zdravljenja raka dojk.

Akcija rožnatih pletenin pa ne bo edina na to temo na Vrhniki. Špela Rot iz Zdravstvenega doma Vrhnika je pojasnila, da se v tako imenovani rožnati oktober vključuje tudi njihov Center za krepitev zdravja, in sicer bodo od 16. do 20. oktobra pripravili Rožnate urice, ki je namenjen ženskam, ki se želijo naučiti samopregledovanja, 25. oktobra pa bo ga. Darja Rojc delila nasvete iz prve roke bolnikom, ki so zboleli za rakom in njihovim svojcem.

 

Gašper Tominc, foto: Gašper Tominc 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.