Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
13°C
-1°C
PET.
18°C
-1°C
Deli

Novo vozilo za reševalce

Vrhnika, 7. november – Nujna medicinska pomoč vrhniškega zdravstvenega doma je po novem bogatejša za novo vozilo Toyota Rav4 Hybrid, ki bo nadomestilo dosedanje dotrajano vozilo. Reševalci imajo dve vozili, poleg novega še Škodo Jeti. Kot je dejala Vesna Homar, vodja Nujne medicinske pomoči, je vozilo kar se tiče medicinske reševalne opreme nadstandardno opremljeno. »V povprečju imamo na dan tri ali več izvoze, od tega sta najmanj dva nujna. Za hibridno vozilo smo se odločili, ker smo iskali poskočno vozilo, ki omogoča hitre in močne pospeške. Narava našega dela je, da z vozilom opravljamo kratke razdalje, a te moramo čim hitreje premagati,« je pojasnila sogovornica. Investicija je bila vredna 46 tisoč evrov, je pojasnil Roman Strgar, direktor ZD Vrhnika, od tega je ministrstvo sofinanciralo 13 tisoč evrov, ostalo pa bodo prispevale lokalne skupnosti. V imenu teh je na uradni predaji vozila reševalcem spregovoril Stojan Jakin, vrhniški župan (prisotna sta bila tudi Bojan Čebela in Miran Stanovnik), ki je dejal, da je zdravstveni dom v zadnjih letih izredno napredoval in spomnil na urgentno postajo, ki si je danes lahko šolski primer dobre organizacije zdravstveni stroki v državi.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi