Logo MojaObčina.si
DANES
7°C
0°C
JUTRI
5°C
0°C
Oceni objavo

Zagorel je argonavtski ogenj

Vrhnika, 8. junij – Odprtje Argonavtskega festivala, ki se je začel leta 1993, je bilo v znamenju mističnega prepleta argonavtskega mita z glasbo in lučjo. Na velikem odru v športnem parku je nastopil orkester Simfonika Vrhnika pod vodstvom Marka Fabianija, na robu prizorišča je za pevsko spremljavo skrbel MePZ Mavrica, ki ga vodi Darinka Fabiani. Glasba in petje sta občinstvo vodila preko tradicionalnega pevskega ritma v domišljijski svet Gospodarja prstanov do sončne španske Andaluzije in Dragojevićeve Skalinade do Avsenikovih murk in Offenbachovega Can Cana. Glasbeno-pevsko popotovanje je bilo popestreno z besedilom o mitu Argonavtov, ki se iz Grčije preko Črnega morja podajo po Donavi in Savi do Vrhnike. Vizualizacija potovanja je bila dobesedna, kajti ob pripovedovanju besedila, je na velikem zaslonu potekal prenos risanja karikaturista. Zabavna in inovativna metoda je bila nadgrajena še z igranimi vložki v izvedbi gledališča Ane Monro in Rade Kikelj Drašler. Prireditev je bila dobro obiskana, udeležila sta se jo tudi delegaciji iz Gonarsa in veleposlaništva Republike Grčije. (gt)


 

Oglejte si tudi