Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
10°C | 27°C
ponedeljek, 21.04.2018
10°C | 28°C
torek, 23.04.2018
9°C | 28°C
sreda, 24.04.2018
12°C | 24°C
četrtek, 25.04.2018
10°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Začel se je praznični december


TURIZEM

| |
05.12.2016      11:48
A A

Začel se je praznični december


Vrhnika, 1., 2. in 3. december – Cankarjevo mesto dobi značilno decembrsko podobo z lučkami, ki jih komunalni delavci razobesijo po drogovih javnih svetilk in javnih površinah.


Deli:

Najbolj je okrašen Sodnijski trg, kjer v prazničnem decembru poteka največ javnih prireditev. Ena prvih je tako imenovani Miklavžev sejem, ki je zopet privabil ogromno stojničarjev z večinoma ročno izdelanimi izdelki, organizator – Zavod Ivana Cankarja Vrhnika – pa je poskrbel še za spremljajoči kulturni program v izvedbi domačih pevskih ali glasbenih zasedb. Skavti so za mimoidoče pekli palačinke, taborniki pa delili topel čaj in piškote. Vrhunec dogajanja, ki se je začelo že v četrtek, ko je Vrtec Vrhnika krasil novoletno jelko, se je zgodil v petek zvečer, ko je nastopil ognjeni mojster Hatana, za njim pa so na županovo odštevanje prižgali še novoletne lučke.

V petek in soboto je dogajanje popestril še smučarski sejem v izvedbi lokalnega smučarskega društva. Ogromno pancerjev, smučk, palic, čelad in drugih pripomočkov je zamenjalo lastnika. Še vedno so bile ugodne cene in pestra ponudba tisti dejavniki, zaradi česar se ljubitelji belih strmin vsako leto vračajo na vrhniški smučarski sejem.

 

Gašper Tominc, foto: GT   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf