Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Pred nami je Miklavžev vikend in veseli dan ......


TURIZEM

| |
29.11.2017      12:00
A A

Pred nami je Miklavžev vikend in veseli dan kulture


Dogajanje se bo začelo že v petek dopoldne, ko bodo malčki iz Vrtca Vrhnika okrasili smreko na Sodnijskem trgu, že ob 14. uri pa bo Smučarski klub Vrhnika začel zbirati in prodajati rabljeno smučarsko opremo.


Deli:

Ob petih popoldne bo svečani prižig lučk, glasbeno-pevsko podlago dogajanju pa bosta dajala Glasbena šola Vrhnika in otroški pevski zbor Ivanček. Čarobno popoldne oziroma večer bodo popestrili še vrhniški športniki v okviru tradicionalnega dneva Zeusov dan športa in pa magični mojster ognja Hatana. Če vam bo ostalo še kaj energije, lahko zvečer obiščete Cankarjev dom, kjer bo nastopil Big Band Vrhnika.

Smučarski sejem bo potekal tudi v soboto. Ta dan bo na prizorišču še Miklavžev sejem in redna mesečna tržnica. Ob deseti uri dopoldne bodo na svoj račun prišli najmlajši, ko se bo na odru odvila otroška predstava Praznična mineštra.

V nedeljo je veseli dan kulture: svoja vrata bosta na stežaj odprla Cankarjeva spominska hiša in muzej Moja Ljubljanica, ki je pripravila zanimiv program z delavnicami in dogodki. Ta dan je vstop prost.

Dogajanje bo doživelo vrhunec v torek z Miklavževim prihodom k cerkvi na Sv. Trojici. Pohod z baklami se bo iz Stare ceste začel ob 17. uri, nakar bo karavano pred cerkvijo sprejel otroški cerkveni pevski zbor. Sledila bo otroška predstava, okoli 18:30 pa pride sveti Miklavž z nebeško-peklenskim spremstvom.

Več podatkov in natančnejši razpored dogajanja najdete na: 
www.visitvrhnika.si
http://mojaljubljanica.si/ta-veseli-dan-kulture-na-razstavi-moja-ljubljanica-2/

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Naš časopis
Tržaška cesta 25
Tel:(01) 750 66 38
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.