Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Humor, ogenj in glasba


TURIZEM

| |
15.06.2013      8:01
A A

Humor, ogenj in glasba


Vrhnika, 15. junij – Slavnostno odprtje Argonavtskih dni je še enkrat potrdilo svoj sloves največjega kulturnega spektakla, če mu lahko tako rečemo, na Vrhniki. Ura dolg program je bil prežet s humorjem, glasbo simofonikov, pevskimi nastopi, igro luči in ognjenimi vložki.


Deli:

Petsto stolov je bilo na prizorišču v športnem parku premalo, zato so se številni obiskovalci posedli kar po tleh, kar spričo prve letošnje poletne vročice sploh ni bilo nič nenavadnega. Režiser Matija Milčinski je letos posegel po nekoliko drugačnem konceptu kot smo ga bili vajeni v preteklih letih. Resda je ohranil večino igralskega zbora, a tokrat je popustil na resnobnosti in v zgodbo vtkal humorno popotovanje dveh turistov po Vrhniki.
Za glasbeno podlago je skrbel Orkester Simfonika, solo izvajalci pa so bili Janis Vagennas, Nana Milčinski in »turist« Juš Milčinski. Nastopil je še prilagojen zbor članov MePZ Mavrica in plesna skupina deklet. Prireditev je bila zaključena z ognjem – na odru s spektakularno artistično točko, zraven njega pa s prižigom argonavtskega ognja. Edini govorec je bil direktor Zavoda Ivana Cankarja, organizatorja Argonavtskih dni, Boštjan Koprivec, ki je zbranim zaželel prijeten začetek festivala ter jih povabil na »županovo pivo«.
Prireditve so se poleg številnih vabljenih med drugim udeležili tudi predstavniki grške ambasade v Sloveniji, župan Gonarsa in njegova ekipa, poslanka Alenka Bikar, župani sosednjih občin ter drugi.
Letošnji desetdnevni festival prinaša kar nekaj novosti.  Tako bosta na primer prvič dva odra na Noči na Vrhniki, odvil se bo plesni festival Zmigaj se!, oživel bo bazen, obiskovalci bodo lahko prisluhnili okroglim mizam … Novost pa so tudi prostovoljci, ki bodo brezplačno pomagali organizatorju – Zavodu Ivana Cankarja Vrhnika, kar je vse pohvale vredno, po drugi strani pa daje tudi priznanje organizatorju, da je festival priljubljen med mladimi.

Gašper Tominc, foto: GT




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.