Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zimzeleni smo bili na Svetem Joštu nad ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
15.10.2014      22:09
A A

Zimzeleni smo bili na Svetem Joštu nad KranjemVesela 35 glava druščina je pozirala našemu fotografu, in danes tudi piscu, Jožefu
Vesela 35 glava druščina je pozirala našemu fotografu, in danes tudi piscu, Jožefu
Deli:

Toplo torkovo jutro nas je pozdravilo pred odhodom iz Vrhnike. Nekaj kapljic dežja med vožnjo na avtobusu je skupaj z vzhajajočim soncem ustvarilo mavrico, ki je obetala lepo vreme, kar se je kasneje tudi uresničilo.

Pohod oz. vzpon na Sv. Jošt je vodil Iztok Čadež, ki je predsednik Planinskega društva Slavnik in  je pripravnik za planinskega vodnika »A« kategorije za lahke kopne ture, pod mentorstvom Milana Jermana, našega izkušenega vodnika.

Naš vzpon seje začel v vasi Rakovica, pot pa nas je vodila skozi vas Zabukovje, kjer smo zavili v gozd in se vzpenjali proti vrhu 847 m visokega osamelca - Svetega Jošta. Med potjo so nas spremljali sončni žarki, vonj gozda in domače živali na paši. Pot nas je vodila mimo dveh kapelic.  Prva je kapelica pri Svetem studencu, druga pa kapelica pri Puščavi, kjer so na prelomu iz 16. v 17. stoletje pod vrhom gore zgradili nadstropno zidano hišo, imenovano Puščava z zanimivimi freskami na njej, sedaj pa v njej domujejo taborniki. Na vrhu se nahaja cerkev sv. Jošta, Krekov dom, Finžgarjev dom ter gostišče – smučarski dom.

Pohodniki smo bili na vrhu osamelca poplačani s čudovitim razgledom na prečudovite vrhove naših gora.

Po okrepčilu v gostišču smo se spuščali v dolino po gozdni poti,  in čeprav je ponoči deževalo, večjih težav pri spustu ni bilo.

Veseli in zadovoljni smo pohod zaključili v Spodnjih Bitnjah, kjer nas je čakal avtobus in nas popeljal nazaj proti Vrhniki.

 Zapisal in fotografiral:  Jožef Miklavčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.