Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Že šestič osvežili znanje motoristom


ŠPORT

| |
01.06.2013      16:45
A A

Že šestič osvežili znanje motoristom


Vrhnika, 1. junij – Na prvo junijsko soboto je Motoklub Nauportus z Vrhnike v sodelovanju z organizacijo Motoristi za motoriste organiziral že šesti Dan varne vožnje, na katerem so si lahko motoristi osvežili znanje v vožnji z motorjem.


Deli:

Kot je povedal Danilo Leskovec, predsednik motokluba, je ena od osnovnih vodil kluba tudi izvajanje aktivnosti na področju varnosti motoristov v prometu. Zato že vrsto let konec maja organizirajo Dan varne vožnje, ki se je, sodeč po številu sodelujočih motoristov, prijel. »Želimo, da imajo motoristi možnost osvežitve svojega znanja pod budnim očesom policijskih inštruktorjev.« Motoristi se tako preskušajo na poligonu, njihovo vožnjo pa spremlja policijski inštruktor, ki podaja komentarje oziroma svetuje kako izboljšati vožnjo. Odziv motoristov je bil glede na jutranje kislo vreme skoraj nad pričakovanji.
Poleg osrednjega dogajanja – to je vožnje na poligonu – so v klubu poskrbeli še za predstavitve lokalnih ter drugih organizacij in služb, ki imajo med drugim opravka tudi s prometom. Tako so se predstavljali vrhniška policija in njihovi kolegi iz Ljubljane (s provido), vrhniška upravna enota, Medobčinsko redarstvo ter Zveza šoferjev in avtomehanikov Vrhnika. Poleg tega je v dopoldanskem času potekal prikaz tehničnega reševanja voznika, vkleščenega v karambolirano vozilo. Reševalne postopke so opravili starovrhniški in vrhniški gasilci. Poseben poligon pa je bil namenjen tudi kolesarjem, kjer so se preskušali predvsem najmlajši.

Prireditev se je začela ob devetih zjutraj, ko sta zbrane med drugim nagovorila župan Stojan Jakin in Pavle Hočevar iz organizacije Motoristi za motoriste, in se zaključila zgodaj popoldne.

 

Gašper Tominc, foto: Blaž Uršič in GT


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.