Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Danes bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
6°C | 15°C
sreda, 24.09.2018
13°C | 18°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
petek, 27.09.2018
3°C | 22°C
sobota, 28.09.2018
5°C | 24°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vandrovke od Pirana do Strunjana


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
08.12.2017      17:34
A A

Vandrovke od Pirana do StrunjanaDeli:

Leto 2017 se izteka in naša pohodniška skupina je imela 5. decembra zadnji pohod  v tem letu po naši lepi Sloveniji. V programu je bila Rupnikova linija na Zaplani, mi pa smo se raje odpravili proti morju. Zjutraj, ko smo čakali na avtobus, je kar krepko zeblo, vendar je bilo vreme idealno za obisk  našega  morja. Temperature so bile ugodne, tudi burje ni bilo. Čista jasnina neba in mirno morje nas je pozdravilo v Piranu, kjer se je naša pot začela. Pohodniških palic sploh nismo potrebovali, saj nas je pot vodila po ravni poti ob morju proti Strunjanu.

Večkrat smo se med potjo ustavili in vodnik Milan nam je je pripovedoval o mestih in naseljih v bližini in daljavi, ki so se prav lepo videla ob takem lepem vremenu. Sinje morje in lep pogled na vse strani neba nas je navduševal. Vonj po morju nas je spominjal na jod, ki je prisoten v morski soli. Mislim, da lepšega dneva si ne bi mogli izbrati, kot je bil ta .

Čas je prehitro mineval in že smo bili pred mestom Portorož, ki je zelo obsežen. Visoki novi hoteli se bohotijo in čakajo na turiste, ki jih bodo ob novem letu zapolnili. Plaže samevajo, restavracij je veliko in prodajalne vabijo turiste, čeprav jih je v tem času bolj malo. Vsi se pripravljajo na novoletne praznike in čakajo turiste.

Čeprav je naša  obala bolj kratka, imaš kaj videti,če znaš opazovati. Prišli smo do avtobusnega postajališča v Portorožu in se usmerili proti  Avditoriju , kjer vsako leto poleti poteka glasbeni festival »Melodije morja in sonca«. Še malo po klančku in že smo bili pred tunelom Istranka. Mislim, da smo ga sedaj že drugič prehodili. Je osvetljen, lepo prehoden in je idealen za pohodnike, kolesarje in sprehajalce.

Ko smo izstopili iz tunela, smo se že usmerili proti Strunjanu. Moj fotoaparat je slikal na vse strani in nastalo je veliko fotografij, ki so sedaj že v arhivu računalnika. Vandrovke in dva Vandrovčka smo bili zelo navdušeni na to lepo naravo in na začetku zime smo začutili pomlad.

V bližnjem gostišču nas je čakala  okusno kosilo in kozarček rujnega nam je pregnal rahlo utrujenost. Lepo smo zapolnili peti december, ki ni bil čisto nič podoben zimskemu času. Zadovoljstvo 30 pohodnic in 2 pohodnikov je bilo veliko. Vsi smo ljubitelji morja in nekaj lepega, kar nam ponuja narava.

V imenu vseh pohodnic in pohodnikov se  zahvaljujem vodniku Milanu, ki zna poskrbeti za zadovoljstvo in veselje.

Zapisala  in foto : Fani Šurca
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
03.10.2018 | Občinski dogodki
Predavanje o nevarnosti ob železniški nesreči
04.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: NEČISTA KRI
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
28.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: SKRIVNO ŽIVLJENJE MAČK
28.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: NA OBALI CHESIL
29.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: GAJIN SVET

Bodite prvi pri oddaji mnenja.