Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Stadion se ponaša z novo ograjo


ŠPORT

| |
29.07.2013      11:17
A A

Stadion se ponaša z novo ograjo


Vrhnika, 29. junij – V teh dneh delavci postavljajo okoli stadiona novo varovalno ograjo, ki bo nadomestila staro in dotrajano. Ravno tako bodo ograjo namestili okoli igrišča pri vojašnici na Stari Vrhniki, s katerim po novem tudi opravlja Zavod Ivana Cankarja Vrhnika.


Deli:

Kot je pojasnil Daniel Cukjati, ki na zavodu skrbi za področje športa, je bila potreba po novi ograji očitna, kajti na več mestih je bila strgana, za nameček pa je tudi vsakoletni tehnični pregled opreme pokazal, da ne ustreza trenutnim področnim normativom. Izbrani izvajalec del se je tako v juliju lotil podiranja stare in postavljanja nove. »Postavili bomo 356 tekočih metrov nove pocinkane in plastificirane panelne ograje, višine 175 cm. Obenem bomo med pomožnim igriščem in Ljubljanico nadomestili staro ograjo z novimi trimetrskimi lovilnimi mrežami ter ravno tako postavili lovilne mreže za golom, ki meji na sosesko stanovanjskih hiš.« Poleg tega so pri pomožnem igrišču posekali kar nekaj grmovja, kar ne samo izboljšuje videz športnega kompleksa, ampak tudi preprečuje, da bi zavetje krošenj izkoriščali večerni nepovabljeni gostje. Stadion ima po novem pet vrat, ali bodo ta zaklenjena za javnost, pa zaenkrat, kot pravijo na zavodu, ostaja še nedorečeno vprašanje. Dejstvo je, da neomejen dostop na stadion prinaša vandalizem, po drugi strani pa onemogoča posameznim rekreativcem športno udejstvovanje.
Dela so junija stekla tudi med bazenom in stadionom, kjer je bil v preteklosti neraven teren, zaradi česar se je voda stekala na stadion. V izogib temu in blatu ob vsakokratnem slabem vremenu so na tem mestu uredili odvodnjavanje in položili asfalt. Aktivno pa je tudi pri igrišču znotraj vojašnice na Stari Vrhniki. Slovenska vojska je namreč pogojevala predajo igrišča upravljavcu – ZIC-u, da slednji poskrbi za ograjo ter na ta način loči igrišče od ostalega dela vojaškega kompleksa. »Odločili smo se za klasično ograjo, ki jo delavci že nameščajo, kar pomeni, da bodo lahko zainteresirana društva na njem kmalu začela z vadbo,« še pravi Cukjati. Vse tri investicije so ocenjene na 50 tisoč evrov.  

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.