Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
24°C
14°C
PON.
25°C
11°C
2769

Športnik Vrhnike za leto 2013

Športna zveza Vrhnika je v petek, 31. januarja 2014, v več kot zasedeni dvorani Cankarjevega doma na Vrhniki podelila pohvale in priznanja za športne dosežke preteklega leta. S tem je opravila redno letno inventuro vedno bolj odmevnih športnih dosežkov, ki so v preteklem letu promovirali našo občino v domovini in tujini.

Skoraj vsi nagrajenci so se vabilu na podelitev odzvali, saj jih je iz zelo opravičenih razlogov manjkalo samo toliko, kot je prstov na eni roki. Tudi to dejstvo priča o tem, da prireditev nagrajencem veliko pomeni in da jo upravičeno lahko imenujemo »Praznik vrhniškega športa«. S svojo prisotnostjo sta dala poseben pomen prireditvi poleg župana Občine Vrhnika Stojana Jakina še župan Občine Borovnica Andrej Ocepek in župan Občine Log-Dragomer Mladen Sumina. Vsako leto se z veseljem vabilu na prireditev odzovejo  tudi nosilci naslova »Športnik Vrhnike« iz preteklih let. Nekateri izmed njih so, tako kot pretekla leta,  tudi letos podeljevali pohvale in priznanja, kar je razvidno iz nadaljevanja. Med gosti smo bili  še posebej  veseli nosilca naslova »Športnik Vrhnike za leto 2012« Aleša Sečnika, ki je kljub neprijetnemu vremenu in kljub temu, da na vozičku nima zimskih gum, prišel na prireditev.

S strani Olimpijskega komiteja Slovenije-Združenja športnih zvez se je prireditve udeležil generalni sekretar  dr. Tone Jagodic, ki je podeljeval zlata priznanja.

Prireditev je povezoval naš občan Boris Ličof, športni novinar Radia Slovenija. Uvodoma je predsednica Športne zveze Vrhnika Irena Oblak nagovorila prisotne in dejala, da športnike odlikuje ena lastnost, ki jo je sicer v naši družbi premalo. Spoštljivi so drug do drugega in do rezultatov, ki jih dosega nasprotnik, prav zato med njimi tudi ni niti podcenjevanja, niti nespoštovanja, niti barantanja. Prisotne je povabila še k pomoči Strelskemu društvu Vrhnika, ki bo letos obeležilo 60 let delovanja in ki bo ob tem dogodku svečano odprlo novo strelišče, ki ga sami urejajo v bivši vojašnici na Stari Vrhniki.

Slavnostni govornik je bil župan Občine Vrhnika Stojan Jakin.

V letu 2013 so športniki dosegli res izjemne rezultate, saj je bilo podeljenih 9 zlatih plaket, kar je največ do sedaj. Med temi so bili izbrani športniki Vrhnike za leto 2013, ki jih je tudi največ do sedaj. Ta prestižni naslov in zlato značko iz rok župana Stojana Jakina so si priborili: Špela Urbančič, Liza Urbančič in Štefan Hadalin.

Špela in Liza Urbančič ( Šolsko športno društvo Log-Dragomer) sta v kategoriji cheer plesnih parov v sezoni 2013 dosegli zgodovinske uspehe slovenskega freestyle in jazz cheer plesa. Na svetovnem prvenstvu v Orlandu na Floridi sta osvojili zlato medaljo in postali svetovni prvakinji. Na tem prvenstvu sta osvojili tudi bronasto medaljo. Postali sta tudi dvakratni državni prvakinji in Slovenijo zastopali na evropskem prvenstvu na Škotskem, kjer sta postali tudi evropski prvakinji ter osvojili še 5. mesto. Nepremagljivi sta bili tudi na štirih mednarodnih tekmovanjih. Na lestvici evropske cheer lige za leto 2013 sta sestri Špela in Liza uvrščeni na 1. mesto v kategoriji članskih freestyle plesnih parov. Sta tudi članici Plesnega kluba Forma in tekmujeta ter dosegata odlične rezultate tudi v modernem tekmovalnem plesu v disciplini showdance.

Štefan Hadalin  (Sport klub Dol Ajdovščina)  je član moške C reprezentance alpskih

disciplin. Po mnenju njegove krovne organizacije, to je Smučarske zveze Slovenije, je eden

izmed najbolj nadarjenih in perspektivnih mladih tekmovalcev pri nas in tudi na

mednarodnem nivoju. Štefan s svojim neizmernim trudom, marljivostjo in odpovedovanjem

ter ljubeznijo do alpskega smučanja dokazuje, da je eden izmed tistih mladih športnikov, ki

ves svoj prosti čas posvetijo tekmovalnemu športu. V svoji starostni kategoriji v svetovnem

merilu zaseda 1. mesto v smuku, 3. mesto v veleslalomu, 6. v slalomu in 13. mesto v

superveleslalomu. Štefan dokazuje, da je vsestranski smučar, uspešen v vseh disciplinah.

Ravno zaradi tega dejstva na Smučarski zvezi Slovenije - v alpskih disciplinah - nanj polagajo veliko upanja. Na Olimpijskem festivalu evropske mladine (EYOF) je med 94-imi tekmovalci dosegel 1. mesto in zlato medaljo v slalomu in 5. mesto v veleslalomu. S svojo predanostjo in dobrimi uvrstitvami se je v letošnji sezoni priključil najboljšim tekmovalcem v evropskem pokalu. Kot predtekmovalec je že nastopil v svetovnem pokalu moških, in sicer v Kranjski Gori ter v smuku in super veleslalomu na težavni in zahtevni progi v Val Gardeni. Vseskozi je odličen dijak Prešernove gimnazije v Kranju.  Štefan je bil odsoten zaradi udeležbe na tekmah v Avstriji, zato je zlato značko in zlato plaketo prevzel njegov brat Domen.

 

Zlate plakete so bile na prireditvi podeljene še naslednjim športnikom:

Skupina Pegice (ŠŠD Log-Dragomer), ki jo sestavljajo: Ingrid Sever, Bojana Lončar,

Natalija Turk in Anja Turk je na svetovnem prvenstvu v Orlandu, ZDA v konkurenci 23 ekip

osvojila naslov svetovnih prvakinj v kategoriji dekliških dvigov. Skupina Pegice je bila nepremagljiva tudi na državnem prvenstvu in treh mednarodnih tekmovanjih. Ida Grom (ŠŠD Log-Dragomer) je kot reprezentantka Slovenije postala svetovna podprvakinja v kategoriji skupin na članskem svetovnem prvenstvu v Orlandu na Floridi. Na tem prvenstvu je v paru z Matevžem Remškarjem v kategoriji partnerskih dvigov v konkurenci 22 parov osvojila 7. mesto. Slovenijo je zastopala tudi na evropskem prvenstvu na Škotskem, kjer je Žabicam pomagala do brona v kategoriji skupin. Na državnem prvenstvu je postala državna prvakinja s člansko cheerleading skupino Žabice, v kategoriji partnerskih dvigov pa sta z Matevžem Remškarjem osvojila 2. mesto. Ida je že dve leti članica ekipe mednarodnih inštruktorjev in demonstratorjev, ki skrbi za razvoj cherleadinga v Evropi in Aziji. Nina Vehar (Savate klub Vrhnika) je bila v letu 2013 udeleženka najvišjega in medijsko najbolj odmevnega dogodka: svetovne borilne olimpijade 2013 – World combat games 2013 v Sankt Petersburgu. Tega tekmovanja so se lahko udeležili samo najboljši športniki, po predhodnih eliminacijah svetovnega in evropskega prvenstva, vseh 15-ih uradnih borilnih športov (sportaccord) na finalnih bojih 8-ih tekmovalcev v kategoriji. Za Slovenijo so bile na svetovni borilni olimpijadi osvojene 3 medalje, dve bronasti in najvišja – srebrna, ki jo je osvojila Nina.  Poleg tega uspeha je bila uspešna tudi na evropskem prvenstvu v savateju- lahki kontakt, v Plovdivu v Bolgariji, kjer je osvojila 2. mesto. Na svetovnem prvenstvu, ki je bilo v Franciji, pa je v polnem kontaktu osvojila 3. mesto.  Primož Suša (Klub letalcev Vrhnika) je osvojil naslov državnega prvaka na odprtem državnem prvenstvu Slovenije in Hrvaške v Tolminu, v športni panogi jadralno padalstvo-preleti, v kategoriji članov. Naslov državnega prvaka je osvojil že tretjič. Primož je tudi nosilec sedmih svetovnih rekordov in že vrsto let član slovenske reprezentance, ki ima štiri moške člane. Na letošnjem svetovnem prvenstvu v Bolgariji je zasedel 21. mesto med 146-imi  nastopajočimi. Jan Rijavec (Lokostrelsko društvo Logatec) je lokostrelec, ki tekmuje  v športni panogi tarčno lokostrelstvo, kar je olimpijska disciplina,  in sicer z  ukrivljenim lokom. Čeprav še mladinec, pa tekmuje tudi v članski konkurenci. V kategoriji članov je tako osvojil naslov državnega prvaka na finalu absolutnega državnega prvenstva v disciplini 2 x 70 v Kočevju. V kategoriji članov je osvojil tudi 3. mesto v skupnem seštevku centralno evropskega pokala v konkurenci 35 tekmovalcev iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Romunije, Madžarske, Slovaške in Italije. Kot član mladinske ekipe je na dvoranskem evropskem prvenstvu v tarčnem lokostrelstvu na Poljskem v konkurenci 33-ih držav osvojil 3. mesto. Na evropskem pokalu je v konkurenci 51 tekmovalcev v kategoriji mladincev osvojil 4. mesto. Jan je z ukrivljenim lokom osvojil 1. mesto med mladinci v skupnem seštevku Fita pokala Slovenije. Slavko Turšič (Lokostrelski klub DLL-Potens)  je na evropskem prvenstvu v Terni, v Italiji med 33-imi tekmovalci v poljskem lokostrelstvu, disciplini arrowhead zmagal in s tem osvojil naslov evropskega prvaka. Na dvoranskem evropskem prvenstvu na Poljskem je dosegel 7. mesto, na 3 D svetovnem prvenstvu v Italiji pa 10. mesto. Osvojil je tudi naslov državnega prvaka  v športni panogi tarčno lokostrelstvo, dvorana18 m. Slavko je edini reprezentant v lokostrelstvu, ki ima osvojene vse tri kategorizacije: v tarčnem, poljskem in 3 D lokostrelstvu. Njegova želja po popolnosti je brezkompromisna in sam sebi je največji tekmec. Za svoje uspehe v letu 2013 je prejel srebrni znak OKS in naziv »Lokostrelec leta«, ki ga podeljuje Lokostrelska zveza Slovenije.

 

Posebni priznanji je podelila Mojca Suhadolc, Športnica Vrhnike za leti1995 in 1999. V imenu nagrajencev sta jih prevzela predsednik Športnega društva Dren,  Drenov Grič-Lesno Brdo Tomaž Jelovšek in predstavnica Društva Autosport Jazon Anja Verbič.

 

Šola nogometa Dren se je z načrtnimi koraki prebila med eno izmed najbolj kvalitetnih nogometnih šol v Medobčinski nogometni zvezi Ljubljana. Poleg vseh osvojenih turnirjev, uvrstitve na zaključne turnirje, osvajanja zimskih lig in vseh pokalov ter medalj v zadnjih letih, je nadvse navdušujoč tudi moderen nogomet, ki ga gojijo. Velik poudarek dajo tudi vzgajanju otrok v zdravem okolju. V letošnji sezoni so selekcije U 11, U10 in U 9 prve v svojih tekmovalnih skupinah. O dobrem imenu Drena govori tudi dejstvo, da se nasprotne ekipe že neodločenega rezultata veselijo bolj kot same zmage s katerim od drugih nasprotnikov. 

 

Društvo Autosport Jazon. V letu 2013 so si v društvu zastavili visoke cilje, ki so jih člani uspešno dosegli in v mednarodni konkurenci tudi močno presegli. Društvo ima še vedno enako prednostno nalogo, to je vzgoja mladih navdušencev nad avtošportom, v tesni povezavi z varnostjo v vsakdanjem prometu. Juniorji so osvojili več kot polovico mogočih naslovov v juniorski konkurenci. Na mednarodnem področju so se izkazale predvsem voznice in sovoznice. V posebni razvrstitvi voznic rally-a članici društva zasedata3. in 9. mesto na svetovni lestvici. Z 28. aktivnimi vozniki sodi Društvo Autosport Jazon med tri najmočnejše klube v Sloveniji, po številu osvojenih priznanj za dosežke v letu 2013 pa je v samem vrhu. Končne uvrstitve v državnem prvenstvu Slovenije: državni klubski prvaki v rally-u za sezono2013 in državni klubski podprvaki v prvenstvu klubov v vseh panogah.

 

Srebrne plakete je podeljevala Alenka Bikar, poslanka Državnega zbora in trikratna nosilka naslova Športnica Vrhnike (1996, 2001 in 2002). Prejemniki so osvojili naslov državnega prvaka v mladinskih ali članskih kategorijah. Iz ŠŠD Log-Dragomer so jih prejele Ajda Sedlar, Ines Macanović in Lea Grom. Srebrno plaketo so prejeli tudi: članici Plesne skupine Lollypops Karate kluba Vrhnika Žana Erznožnik in Klara Japelj, članica Atletskega društva Kronos Martina Jan, član Strelskega društva Vrhnika Bojan Lampreht mlajši, člana Društva Autosport Jazon Tomaž Trček in Nik Kimovec, član Avto moto društva Buhc Andrej Velkavrh, član Avto moto kluba Atom Aleš Prek, člana Športnega društva Viteško lokostrelski red Vilijem Rok Grahovar in Renata Nolimal, dve ekipi Lokostrelskega kluba DLL-Potens: ekipa 3 D krog (Slavko Turšič, Doroteja Oblak in Alen Kužnik) in ekipa sestavljeni lok (Slavko Turšič, Urban Ravnjak in Klemen Povirk) ter ekipa jadralnih padalcev Kluba letalcev Vrhnika.

 

Prejemniki bronastih plaket so osvojili naslov državnega prvaka v mlajših kategorijah, v kategoriji veteranov ali invalidov, ali pa so osvojili slovenski pokal.  Devetim prejemnikom je plakete podelil Miran Stanovnik, prejemnik posebnega priznanja Športne zveze Vrhnika leta 1998. Prejeli so jih: članice Gimnastičnega društva Vrhnika – mlajše deklice, skupinska sestava brez rekvizita v postavi:  Maša Gabršček, Neža Podvratnik, Zala Rus, Ula Telban in Ajda Garbajs; članice Športnega društva rokometna šola Vrhnika, ekipa mlajše deklice B, člani Atletske sekcije Športnega društva Vrhnika Rok Skvarča, Gaja Poklukar Bastarda, Žan Dobrovoljc, Iza Obal in Tjaša Železnik. Bronasti plaketi sta prejela še Ana Kostanjevec iz Športnega društva Viteško lokostrelski red Vilijem in Bojan Lampreht starejši, član Strelskega društva Vrhnika.

 

Na predlog športnih društev in posameznikov je Športna zveza Vrhnika mladim in malo manj mladim športnikom podelila natanko 50 pohval. Podeljevali so jih nosilci naslova Športnik Vrhnike, in sicer: Miha Prek, Aleš Prek in Helena Gutnik. Prejemniki, ki prihajajo iz 16-ih različnih športnih društev so: Tomaž Mole (Športni klub 2002), Mario Španič, Vanja Joksovič, Job Japelj, Jan Japelj, Rok Ogorevc in Jošt Plestenjak (Teniški klub Vrhnika), Miha Podobnik in Luka Podobnik (Namiznoteniška sekcija Športnega društva Vrhnika),  Ožbe Kuhar, Ajda Ratkovič, Meta Mramor, Nina Žižmond in Nastja Podvratnik (Gimnastično društvo Vrhnika), Meta Dobrovoljc, Jurij Medic, Ožbe Drašler, Ambrož Jilek, Jan Rom in Žan Žuber (Strelsko društvo Vrhnika), ekipa starejših deklic Športnega društva rokometna šola Vrhnika, selekcija starejših dečkov U15 inselekcija mlajših dečkov U 13 Nogometnega kluba Vrhnika, nogometna ekipa U10 innogometna ekipa U 9 iz Športnega društva Dren, Drenov Grič-Lesno Brdo, Aljaž Pavačič, Vid Velkavrh, Matjaž Trdan, Roman Kostanjevec in Julij Podgoršek (Športno društvo Viteško lokostrelski red Vilijem), Klara Trček, Jakob Kužnik, Aljaž Kužnik in Rok Mušič (Smučarsko društvo Vrhnika), Tjaša Žakelj (Šolsko športno društvo Log-Dragomer), Maša Mesojedec (Športno plesni klub AK-RO), Matic Dobrovoljc, Miha Možina, Gašper Štirn, Jernej Marčič, Anita Švajger in Vita Slak (Atletska sekcija Športnega društva Vrhnika), Jaka Fefer in Maja Petrovič (Atletsko društvo Mass Ljubljana), Zahid Abdaković (Športno društvo Zaplana), Robi Vovk, Irena Grom in Brigita Grom (Varstveno delovni center Vrhnika-Idrija, Enota Vrhnika) ter Matevž Čuden in Miha Prek (Avto moto klub Atom).

 

 

Med podeljevanjem so za kulturno-športno-zabavni program poskrbeli: plesalke Osnovne šole Ivana Cankarja Vrhnika, ki se že vrsto let na državnem tekmovanju v Šolskem plesnem festivalu  uvrščajo na najvišja mesta in Kvazi godalni kvartet Podokničarji.

 

ŠZV, foto: SS

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi