Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
18°C
14°C
PET.
20°C
7°C
9435

Športnik leta 2017 je postal Štefan Hadalin

Vrhnika, 9. marec – Športna zveza Vrhnika se je v Cankarjevem domu poklonila lokalnim športnikom, ki so v lanski sezoni dosegli dobre športne rezultate. Podelila je posebna priznanja, pohvale, bronaste, srebrne in zlate plakete ter razglasila športnika leta – alpskega smučarja Štefana Hadalina.

Kdor je spremljal Hadalinove uspehe v minulem letu, potem njegova razglasitev ni bila veliko presenečenje.  V sezoni 2016-2017 je postal reden udeleženec Evropskega in Svetovnega pokala in je tekmoval predvsem v tehničnih disciplinah in uspešno zaključil sezono kot državni prvak v slalomu ter zasedel odlična mesta v mednarodnih tekmovanjih.  Sezona 2017-2018 je že v teku; Štefan tekmuje v Svetovnem pokalu v tehničnih disciplinah in je v Val d' Iseru v slalomu zasedel 16. mesto in v veleslalomu 27. mesto.  Kot je dejal, mu tovrstna priznanja dajejo potrditve pravilnega dela, in hkrati vlivajo moč pri soočanju s športnimi izzivi, ki ga še čakajo v prihodnosti. Hadalin je tako postal športnik leta že drugo leto zapored.

 

Zlate plakete

Hadalin se je za laskavi naziv športnika leta potegoval v družbi še ostalih prejemnikov zlate plakete. Slednjo je prejela Iza Obal, članica Atletskega društva Kronos (tek na 60, 100 in 200 metrov, kategorija U18, trener Luka Drašler ml.), ki se je lani na Svetovnem prvenstvu za mlajše mladince v Keniji prebila v finale in dosegla 6. mesto v teku na 100 m. Da Iza sodi v sam slovenski vrh atletike, dokazuje trenutni 4. rezultat po tablicah na 100 m in 3. rezultat v dvoranski atletiki na 60 m. Zlato plaketo je prejel tudi Jošt Urbančič, član Nogometnega kluba Domžale, (kadeti U17, mladinci U19, trener: Agron Shalla, Darko Birjukov), ki je bil reprezentant v vseh slovenskih mlajših selekcijah. V marcu 2017 je kot 16 - letnik debitiral v kadetski reprezentanci U17 Slovenije in si ob uspešnih nastopih izboril mesto v ekipi in nastopil v elitnem krogu kvalifikacij za EP. Oktobra 2017 se je z reprezentanco U17 v Ukrajini že drugič zapored uvrstil v elitni krog kvalifikacij za EP. Zlato plaketo je prejela tudi članska cheerleading ekipa Šolskega športnega društva Log-Dragomer: Ajda Sedlar, Natalija Turk, Ingrid Sever, Ida Grom, Anže Zadravec in Anja Turk (trener Matevž Remškar). Ekipa je dosegla 1. mesto na Evropskem prvenstvu v Pragi (Češka), poleg tega pa so Natalija Turk, Ingrid Sever, Ida Grom, Anže Zadravec in Anja Turk s člansko ekipo Žabice osvojili naslov državnih prvakov. Ajda Sedlar je  osvojila 3. mesto na Svetovnem prvenstvu v Orlandu, Florida (ZDA). Poleg bronaste kolajne na svetovnem prvenstvu, je s člansko ekipo Žabice osvojila tudi naslov državnih in evropskih prvakov. Zlato plaketo je prejela tudi Liza Urbančič, ki je članica ŠKD Pom Pon 2000, je v cheer plesu, v disciplini freestyle plesni pari, dosegla naslov svetovne podprvakinje na Svetovnem prvenstvu v Orlandu, Florida (ZDA). Izjemne rezultate je dosegla tudi kot članica slovenske reprezentance na evropskem prvenstvu v Pragi, kjer je osvojila zlato in srebrno medaljo. Na državnem prvenstvu v Mariboru, je osvojila dvakratni naslov državne prvakinje. Zlato plaketo je prejela tudi Tjaša Žakelj, ki (športni ples, freestyle pom in jazz skupine, člani, trenerka: Sausan Julević) je kot članica plesne skupine Ladies (ŠKD Pom Pon 2000) osvojila naslov evropskih prvakinj v kategoriji senior freestyle pom v Pragi, v konkurenci 24 skupin in naslov evropskih podprvakinj v kategoriji senior cheer jazz. Tjaša je mlada perspektivna plesalka in je bila tudi članica slovenske cheer pom reprezentance, ki je v letu 2017 na Svetovnem prvenstvu v Ameriki osvojila odlično 4. mesto.  Na državnem prvenstvu v Mariboru je osvojila dvakratni naslov državne prvakinje. Iz rok župana Stojana Jakina in predstavnika OKS Mira Cerarja pa je zlato plaketo prejela še kolesarska Ajda Opeka (Kolesarsko društvo Branik, cestno kolesarstvo, ženske B (od 30 do 50 let)), ki je blestela na amaterski kolesarski sceni. Potem, ko je pred tremi leti v Ljubljani (2014) postala svetovna prvakinja na cesti in je na Danskem (2015) dodala bronasto medaljo, ji  je v francoskem Albiju (2017) uspelo v ekipni vožnji na čas kot reprezentantki Slovenije osvojiti 2. mesto. Na tem svetovnem prvenstvu je v cestni dirki v ciljnem sprintu pristala na vrhunskem 5. mestu. Na domačih tleh je ubranila naslov državne prvakinje, bila druga na vzponu in 4. na kronometru. Zmagala je tudi  v skupnem seštevku Pokala Slovenije. Skupno zmago je slavila tudi na svetovnih dnevih kolesarstva v Hartbergu v Avstriji.  

 

Spominsko priznanje

Posebno spominsko priznanje je prejela ekipa košarkarjev iz zlate dobe vrhniške košarke: Viktor Žakelj, Jure Božič, Janez Brenčič, Dušan De Gleria, Janko Gorenc, Simon Seljak, Drago Mekinda, Franjo Modrijan, Silvo Obid, Marjan Gantar, Tone Gantar, Marko Štular, Janez Muha, Bojan Ščukovt, Janez Drašler, Ilija Globačnik (pokojen),  Bojan in Stane Kukec (oba pokojna).  Košarka se na Vrhniki organizirano igra že od leta 1953. Članska ekipa je svoje največje uspehe dosegala ob koncu 60-ih in v začetku 70-ih let, ko so se uvrstili v 2. zvezno jugoslovansko ligo, najodmevnejši rezultat pa so dosegli pred 46. leti, natančneje leta 1972, ko so osvojili Pokal Slovenije in se uvrstili med 8 najboljših ekip v takratni državi. V tem obdobju je v ekipi nastopalo 18 različnih košarkarjev, trener ekipe pa je bil Viktor Žakelj. Ekipa je prejela priznanje iz rok Rada Trifunoviča, selektorja moške košarkarske reprezentance. O dosežkih ekipe je govorila tudi priložnostna razstava v predverju velike dvorane Cankarjevega doma.

 

Posebni priznanji

Podelili so tudi posebni priznanji, in sicer Športnemu društvu Sinja Gorica za 30 let delovanja (23. 1. 1987). Društvo je sprva organiziralo vaško smuko, kolesarjenje, turnirje namiznega tenisa in balinanje. Pri gasilskem domu so zgradili štiristezno balinarsko igrišče, s čimer je balinanje postalo glavna panoga društva. Kasneje se je v društvu ustanovila tudi namiznoteniška sekcija, poleg te pa so bili dejavni še nogometne, odbojkarske in kolesarske (Vrhnika-Vršič -Vrhnika) dejavnosti. Društvo trenutno šteje 115 članov, njihov cilj pa je izgradnja sodobnega nogometnega igrišča. Priznanje je prevzel Peter Rodič. Posebno priznanje je prejel tudi Nogometni klub Dren Vrhnika, ki je nastal iz lanske združitve NK Vrhnika in NŠ Dren. V klubu je trenutno 270 aktivnih igralcev, številka pa še raste. S tem so največji športni kolektiv na Vrhniki. Rezultati v tekmovalnih selekcijah so veliko nad pričakovanji. Dve ekipi sta na pragu uvrstitve v najvišji rang tekmovanja v državi, kar je glede na številčnost ekip v nogometu zelo velik dosežek.  V klubu se trudijo in verjamejo, da bodo naši otroci že v letošnjem letu lahko igrali nogomet na novem igrišču z umetno travo na Vrhniki. Z ustrezno infrastrukturo si želijo v prihodnjih letih na Vrhniko vrniti državno ligo v mladinskem pogonu in tudi vzpostaviti članski nogomet. Priznanje je prevzel Andrej Šega, predsednik kluba.

 

Šport združuje
Prireditev Športnik Vrhnike je ena redkih prireditev, če ne celo edina, ki privabi toliko raznovrstnih lokalnih športnikov na isto mesto. Zato ne preseneča, da je bilo ta večer večkrat slišati, kako šport povezuje. Župan Stojan Jakin je v svojem nagovoru dejal tudi, da šport uči fairplaya in tovarištva, kar je mladim športnikom pomembna popotnica za nadaljnje življenje. Predsednik Športne zveze Vrhnika Gvido Mravljak je dejal, da je Vrhnika lahko ponosna na dosežene rezultate, ki segajo tudi po mednarodnih uvrstitvah in kot taki zelo veliko obetajo. Komisija za izbor športnika leta tako ni imela lahkega dela, je še dodal. Sestavljali so jo: Matic Vidic (predsedujoči), Vid Drašček, Matjaž Justin, Daniel Cukjati in Jan Zaletel.

 

Slabi dve uri programa, ki ga je vodil Matija Kosmač, je hitro minilo. Programsko so ga obarvali otroški pevski zbor OŠ Ivana Cankarja Vrhnika, košarkarska dvojica z zabijanji na koš, skupina otrok z olimpijsko baklo in zastavo, petletna Liza Grušovnik z deklamacijo Cankarja (smo v Cankarjevem letu), twirling skupina, mažorete, akrobati Gimnastičnega društva Vrhnika in ansambel Obvezna smer. Prireditvi so s svojo prisotnostjo dali poseben pečat župan Stojan Jakin, podpredsednik državnega zbora RS Primoža Heinz, predstavnik OKS in olimpionik Miro Cerar, Rade Trifunovič - selektor slovenske košarkarske reprezentance in Matjaž Debelak, nekdanji smučarski skakalec ter hkrati prejemnik srebrne in bronaste olimpijske medalje na OI v Calgaryu leta 1988.

 

Gašper Tominc

 

Prejemniki srebrnih plaket – podelil nekdanji smučarski skakalec Matjaž Debelak

Ana Luna Štupica, ritmična gimnastika - Klub za ritmično gimnastiko TiM; Ambrož Jilek, ples - Plesni klub M; Ana Jazbinšek in Meta Mramor, ritmična gimnastika - Gimnastično društvo Vrhnika; Denis Vatovec, strelstvo - Strelsko društvo Vrhnika; strelska ekipa trap - Aleš Hozjan, Denis Vatovec in Igor Macur – Strelsko društvo Vrhnika; ekipa cheerleading – mladinci: Ela Mikulan, Ela Grom, Jurij Kacjan, Vita Kuret in Zoja Vučko - Šolsko športno društvo Log Dragomer; Aleksander Pavlin, lokostrelstvo - Športno društvo Viteško lokostrelski red Vilijem.

 

Bronaste plakete je podelil David Nagode, nekdanji dvakratni športnik Vrhnike

Ivan Šraj, atletika - Športno društvo Vrhnika; ekipa kadetinjritmična gimnastika: Pika Grušovnik, Maša Gabršček, Urša Troha in Lina Erčulj, Gimnastično društvo Vrhnika; Natalija Oberč Grmek, strelstvo, Strelsko društvo Vrhnika; ekipa zračna puška – veteranke: Natalija Oberč Grmek, Benjamina Rudolf in Mojca Rus, Strelsko društvo Vrhnika; Tara Dragaš, ritmična gimnastika - Klub za ritmično gimnastiko Narodni dom Ljubljana; Martin Bolta, lokostrelstvo - Športno društvo Viteško lokostrelski red Vilijem; Roman Kostanjevec, lokostrelstvo - Športno društvo Viteško lokostrelski red Vilijem; Liza Zdešar, lokostrelstvo - Športno društvo Viteško lokostrelski red Vilijem; Renata Nolimal, lokostrelstvo - Športno društvo Viteško lokostrelski red Vilijem;

Aljaž Šinkovec, lokostrelstvo - Športno društvo Viteško lokostrelski red Vilijem; Petra Bolta, lokostrelstvo - Športno društvo Viteško lokostrelski red Vilijem.

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi