Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
1°C
-1°C
NED.
1°C
-3°C
Deli
6632

Sezona zaključena z izjemnimi uspehi

Ob koncu leta je prav, da se pogleda nazaj na minulo delo in zazre naprej v leto, ki je pred nami. Za največji športni kolektiv v Vrhniški občini je bilo leto 2017 prelomno in nadpovprečno uspešno.

Poleg združitve dveh nogometnih klubov znotraj iste občine v skupni, novi klub z imenom NK Dren-Vrhnika sta tu še izjemen odziv mladih z vpisom v najmlajše selekcije in športni uspehi starejših selekcij, ki so dokaz o kakovosti trenerskega kadra kot tudi samih igralcev, ki zastopajo črno-rumene barve kluba z argonavtsko ladjo v grbu.

Jesenski del je v tekmovalnem smislu zaključen za starejše selekcije, torej nad U14. V teh kategorijah so 4 selekcije in sicer U15 zlati, ki nastopajo v 3. ligi U15 MNZ, U15 črni, ki nastopa v 1.ligi MNZ, nato je tu ekipa U17, in najstarejša ekipa U19, obe pa nastopata v 1. ligi MNZ. Uroš Bučan, vodja trenerjev: 'Že na začetku sezone smo vedeli, da po številčnosti nismo najmočnejši. Vprašanje je bilo koliko ekip in v katere lige jih lahko prijavimo. Želeli smo tekmovati in hkrati omogočiti čim večjemu številu igralcev veliko igralnih minut. Odločili smo se, da prijavimo vse štiri ekipe v svoje lige. Ugotavljam, da je v tem prvem jesenskem delu tekmovanj ta cilj dosežen. Najmlajša ekipa je s pomočjo igralcev U13 odigrala vse tekme. Ekipo je vodil Mitja Bratuž. Cilj te ekipe je bil, da se igralci učijo taktike in izpopolnjujejo tehnične prvine, da se privadijo na fizično močnejše ekipe in da se pripravijo na igranje v novi sezoni za 1 ligo MNZ. Ekipa počasi dosega vse cilje, rezultati pa za klub niti niso tako pomembni. Je pa res, da je ekipa tekme, kjer je bila  fizično enakovredna tekmecem v večini primerov dobila. Z malo več športne sreče pa bi imela ekipa kar nekaj več točk. V oktobru so se vpisali kar trije novi igralci, ki se uspešno vključujejo v proces treniranja. Ekipa U15 črni je bila že pred prvenstvom ocenjena za eno od kandidatov za prvaka. Jesenski del je ekipa končala na prvem mestu s tremi točkami prednosti. Od enajstih tekem so le eno tekmo igrali neodločeno, vse ostale pa so zmagali. Ekipa je dosegla največ zadetkov v ligi in jih najmanj prejela. Tudi za ekipo U17 smo vedeli, da ima potencial za rezultat in igralci za napredek. Ekipa je bila kar številčna, vedeli pa smo, da bo moralo kar nekaj igralcev med prvenstvom igrati za mladince. Ekipa je v prvenstvo vstopila s pozitivnimi rezultati, kar jih je poneslo in dvignilo. Ekipa je po jesenskem delu na drugem mestu, s tremi točkami zaostanka za vodilno ekipo, a ima tudi tekmo manj. Žal je najslabši tekmi ekipa odigrala z najslabše uvrščenimi ekipami, kar jo je po jesenskem delu stalo jesenskega naslova. V tej kategoriji so svoje minute že dobili igralci iz ekipe U15 in kar lepo pripomogli k uspehu ekipe. Najstarejša ekipa je imela največ težav s sestavo ekipe, zato smo za ta fante angažirali trenerja Jana Zaletela. Največ dela je imel z nabiranjem igralcev in z usklajevanjem treningov. Ekipa je v določenih trenutkih pokazala veliko znanja in ekipnega duha. Včasih so za ceno rezultata želeli potezo preveč. Poznalo se je tudi, da so s treningi začeli prepozno in je bila včasih tekma predolga. Ker je imel nekdanji klub NK Vrhnika v lanskoletni sezoni le eno ekipo, igralci sprva niso verjeli, da nam bo uspelo sestaviti dve ekipi in so s pripravami in treningi začeli prepozno. Ko pogledamo prvi del sezone, moramo biti z doseženim zadovoljni, obenem pa je še veliko možnosti za velik individualni in moštveni napredek.' Ker so izkušnje tisto, kar tako v nogometu kot tudi življenju pomenijo veliko, so se selekciji U13 in U15 v soorganizaciji Športne zveze Vrhnika, novembra odpravili v Italijo na gostovanje v Padovo in Vicenzo, kjer so odigrali štiri prijateljske tekme. Kot klub so se prvič odpravili na prijateljske tekme tako daleč in za dalj časa. Matevž Kustec, podpredsednik NK Dren-Vrhnika je takole opisal namen obiska dveh profesionalnih italijanskih klubov: 'Namen je bil, da v deželi, ki živi za nogomet, predstavimo obe selekciji in hkrati tudi naš klub. Ves čas obiska je vse potekalo tekoče. Brez zamud, po planu, vsak od šestih spremljevalcev je prevzel svoj del nalog. Vsekakor je bil obisk nova, zanimiva izkušnja. Stik z drugačnim nogometnim svetom, praviloma boljšim, hitrejšim, številčnejšim in z boljšo infrastrukturo kot v Sloveniji. Priložnost, da ugotoviš kje si in kako si lahko boljši. Najbolj pomembno pa je, ali so igralci razumeli »sporočilo«. Obisk v Italiji ni bil nedeljski izlet ali priložnost, da manjkaš  dva dni v šoli, ampak da z odnosom in pristopom upravičiš svoj sedež na avtobusu', še dodaja Kustec. Ekipa U13 je kljub porazoma v Italiji odšla domov bogatejša za dragoceno izkušnjo, medtem ko so starejši dečki v ekipi U15 z rezultatoma 1:3 in 2:4 dvakrat prepričljivo premagali italijanske vrstnike in poželi nemalo zanimanja v ožji in širši okolici omenjenih mest znotraj nogometne stroke. V zimskih mesecih je čas za individualni napredek in nabiranje novih izkušenj v zimskih ligah. Ekipe NK Dren-Vrhnika bodo igrale na različnih lokacijah in sicer: U15 – Radomlje, U13 črni - Ježica Interblock, U13 zlati – Radomlje, U11 - Zmajevo gnezdo Olimpija, U11 - Kleče Lj., U10 - Kleče Ljubljana., U9 - Kleče Ljubljana.Uspehe in novice vseh selekcij lahko vsakodnevno spremljate na www.nkdren-vrhnika.si.

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij