Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
1°C
-3°C
JUTRI
2°C
-2°C
11897

Prvi planinski pohod na Visoki Mavrinc

V soboto, 22. 10. 2016, smo se končno odpravili na prvi planinski pohod v letošnjem šolskem letu. Načrtovali smo pohod na Slemenovo Špico, vendar je bila že dobro pobeljena s snegom, zato smo se (56 mladih planincev) povzpeli na bližnji vrh Visoki Mavrinc.

Jesenski planinski pohod je dišal po pravi zimi. Ko smo hodili po snegu skozi gozd, se je na nas posipal sneg z drevesnih krošenj. Opazovali smo zimsko naravo in se kepali. Na vrhu Mavrinca ni bilo planinskega žiga, razgledali smo se na skalne gorske vrhove: Vršič, Špik in Prisank in lovili sončne žarke.

Ko smo se vrnili v dolino, smo se pogreli v Koči na gozdu. Popili smo topel čaj in urejali planinske dnevnike.

Za Mladinski odsek PD Vrhnika

Romana Jemec Opeka

Foto: Mladinski odsek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!