Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Zvečer in ponoči se bo delno razjasnilo. Po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Zjutraj bo oblačnost od juga pričela naraščati. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, ob morju okoli 15 °C.
14°C | 23°C
četrtek, 22.05.2018
13°C | 22°C
petek, 24.05.2018
15°C | 24°C
sobota, 25.05.2018
15°C | 25°C
nedelja, 26.05.2018
15°C | 27°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

PD Jakoba Aljaža na Planini


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
02.12.2017      15:53
A A

PD Jakoba Aljaža na PlaniniDeli:

Kar 51 planincev in planink iz PD Jakoba Aljaža se je 18. novembra odločilo, da obišče Planino. Milan Jerman mi je z največjim veseljem pokazal čudovito brezpotje do cerkvice sv. Miklavža na Kurenu, kjer smo iskali podpis Ivana Cankarja, se čudili prelepemu kasetnemu stropu in obžalovali, da bolje ne poskrbimo za ta sakralni biser.

Pot nas je vodila do stolpa, saj smo radovedno pričakovali, kako daleč je gradnja novega planinskega doma. Prijetno presenečeni smo ugledali bodočo lepotico in se kaj hitro odločili, da pridemo na slovesnost ob odprtju. Prijazni planinci so nam ponudili čaj, mi pa smo zaokrožili pot in se podali v dolino. Pomahali smo častitljivemu stolpu, ki je ponos vrhniških planincev in veselje vsem ,ki se nanj podajo.

V Starem malnu nas je gostoljubno sprejela predsednica TD s svojo ekipo, pozdravila nas je reka Bela in lep dan, okronan z ogledom razstave Moja Ljubljanica, je hitro minil.

Enotni smo si bili v razmišljanju: iskrene čestitke vsem, ki se z veliko ljubezni in požrtvovalnosti trudijo, da bo ob stolpu kmalu zablestela prijazna in planincem naklonjena koča. Hvala tudi vrhniškim planincem, da so poskrbeli za varnost in uredili prekrasen sestop do Starga malna. Zagotovo pridemo še kdaj!

Slavica Tovšak

Vodnica PD Jakoba Aljaža Maribor

Foto galerija


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.