Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
25°C
13°C
PON.
18°C
15°C
Deli
8585

Največji uspeh slovenske veteranske košarke doslej!

V začetku julija se je v Mariboru končalo jubilejno 10. Evropsko veteransko prvenstvo v košarki. Nastopilo je rekordnih 129 ekip, od tega kar 23 slovenskih (6 ženskih in 17 moških). Tekmovanje je bilo dobro organizirano, s čimer je bil poplačan dveletni trud organizatorjev VKD Štajerska iz Slovenskih Konjic in mestne občine Maribor. Slovenci smo imeli predstavnice in predstavnike v skoraj vseh kategorijah, v kategoriji ženske

F 40+ so nastopile tri,v kategoriji moških M 35+ pa celo štiri slovenske ekipe. Množična udeležba in število osvojenih medalj je pokazala, da se v Sloveniji igra dobra veteranska košarka. 

 

Uvrstitve po kategorijah:

Ženske

F 35+ (3 ekipe):     3. mesto:  Bučke Maribor  - bronasta medalja

F 40+ (10 ekip) :   2. mesto:  Ljubljana  - srebrna medalja; 8. mesto: Partizan Mengeš, 9. mesto: Olstarke Kranj

F 50+ (9 ekip) :  8. mesto: Raketa Maribor

F 60+ (4 ekipe) : 3. mesto: Ljubljana   - bronasta medalja

 

Moški

M 35+ (8 ekip): 1. mesto: RAMS Maribor  - zlata medalja, 5. mesto: Krško, 6. mesto: VKD Štajerska, 7. mesto: Koper,  8. mesto: Kaja Grosuplje

M 40+ (12 ekip): l. mesto: Mamut Kamnik   - zlata medalja

M 45+ (12 ekip): 7. mesto: Savinjska Polzela

M 50+ (13 ekip): 1. mesto: VKD Štajerska - zlata medalja, 6. mesto: Maribor, 10. mesto: Cerknica

M 55+ (16 ekip): 1. mesto: Slovenija 55 - zlata medalja, 3. mesto: VKD Štajerska - bronasta medalja, 7. mesto: Prule Ljubljana

M 60+ (14 ekip): 11. mesto: Kočevje, 12. mesto: AIKEA Portorož

M 70+ (8 ekip): 5. mesto: Slovenija 70,  8. mesto: Štajerska Maribor

 

Pred prvenstvom je komisija za veteransko košarko pri KZS izdala bilten, v katerem so predstavljene vse slovenske ekipe, finančna sredstva za njegovo izdajo pa je prispevalo podjetje AIKEA Portorož. V posameznih ekipah so nastopili nekateri igralci, ki so pomembno zaznamovali slovensko in nekdanjo jugoslovansko košarko. Med ženskami naj omenimo: Sabino Felc, Sašo Štublar, Moniko Ortar, Rankico Šarenac, Nado Pocrnjić in najstarejšo košarkarico, 72 letno Marjano Bremec Homar. Med moškimi pa: Dušana Hauptmana, Slavka Kotnika, Gorana Jagodnika, Romana Horvata, Darka Mirta, Veljka Petranovića in Matjaža Tovornika. Kot gosta pa sta nastopila tudi Zadrčana Zdravko Jerak in Josip Đerđa, ki je že dopolnil 80 let.

Po organizacijski in tekmovalni plati lahko prvenstvo ocenimo kot odlično, kar potrjujejo pohvale udeležencev tekmovanja in gostov, vseh je bilo v Mariboru več kot 2000. Štajerska prestolnica je znana po kulturnih znamenitostih in dogodkih, odlični kulinariki, dobri kapljici ter gostoljubnosti domačinov na vsakem koraku.  Letos je tudi Evropska prestolnica športa in mesto, iz katerega izhaja nekaj vrhunskih košarkarjev  (Ivo Daneu, Peter Vilfan, Slavko Kotnik). Medalje je osvojilo 14 držav, na prvem mestu je Rusija (5 zlatih, 2 srebrni),  na odličnem drugem mestu pa Slovenija z osmimi medaljami (4 zlate, 1 srebrna in 3 bronaste). 11. EVP  bo čez dve leti gostila španska Malaga, kjer gostitelji pričakujejo dobro udeležbo, slovenski veterani pa uspešen nastop.

Na letošnjem prvenstvu so nastopili tudi nekdanji vrhniški košarkarji v različnih ekipah in starostnih kategorijah : Miro Gabrovšek (VKD Štajerska M 50+), Milan Jevšek (Prule Ljubljana M 55+), Miha Furlan (Slovenija M 55+), Franjo Modrijan (Kočevje M 60+) in Tone Gantar (Slovenija M70+).

 

 

Franjo Modrijan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi