Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Množična udeležba nočnega teka


ŠPORT

| |
04.09.2013      10:26
A A

Množična udeležba nočnega teka


Vrhnika, 24. avgust – Nočni tek je zvabil na ulice Vrhnike toliko ljudi kot le malo tovrstnih športnih dogodkov. Na teku je namreč sodelovalo kar 355 udeležencev iz cele Slovenije, ki so po ulicah imeli bučno podporo navijačev. Kot je dejal Leon Malovrh iz ŠD Agonija, ki je bil glavni organizator prireditve, ima tek dobre možnosti, da postane tradicionalen.


Zmagovalec na 10 km Urban Jereb
Zmagovalec na 10 km Urban Jereb
Deli:

Nočni tek sam po sebi ni novost, je pa novost dejstvo, da so organizatorji letos združili moči in pripravili celo serijo nočnih tekov, del katerih je bil tudi vrhniški. Tek se je štel tako posamezno kot za skupno serijo Nočnih tekov Slovenije, ki se bodo zaključili te dni z nočnim tekom v Ljubljani.

Glede na novost se je na Vrhniki prijavilo zelo veliko tekmovalcev – kar 355, ki so se podali na pet ali desetkilometrsko traso. Ta je potekala po Stari cest, naredila »pentljo« pod Hribom in se vračala nazaj po pločniku ob Tržaški cesti. Trasa je bila dolga 2,5 kilometrov, kar pomeni, da so jo udeleženci maratona pretekli dvakrat ali štirikrat. »Naš cilj je, da tek postane tradicionalen. Ne vidim razloga, da ne bi, kajti lokalna skupnost ga je sprejela zelo dobro,« je tik pred začetkom teka dejal Malovrh. Častni pokrovitelj teka je bil župan Stojan Jakin, ki je obljubil pomoč v okviru razpoložljivih finančnih sredstvih in izrazil navdušenje nad številom prijavljenih.

In kdo je bil najhitrejši? Na desetkilometrski trasi je ciljno črto prvi pretekel Urban Jereb s časom 30 minut in 9 sekund, med ženskami pa Brina Melanšek z 39 minut in 10 sekundami. Na krajši trasi je slavil Bor Grdadolnik (15:39), med ženskami pa Maruša Mišmaš s časom 16 minut.

Nočni tek je bil vrhunec dogajanja tega dne, ob tem pa so potekale še druge spremljajoče prireditve. Od popoldneva dalje je v vrhniškem Športnem parku praznoval 10. obletnico delovanja Tekaški forum. Obiskovalci so se lahko sprehodili po bazarju, si na stojnicah ogledali ponudbo sponzorjev prireditve in lokalnih društev. Na stadionu so potekali otroški teki, nekdanja olimpijka Maja Benedičič je predstavila osnove nordijske hoje in športne navdušence popeljala na Planino, tik pred osrednjo večerno prireditvijo pa je potekal še dobrodelni tek Anina zvezdica na2,5 km– zbrali so preko130 kilogramovhrane.

Kot so sporočili iz ŠD Agonija, jim je številčna udeležba in zanimanje gledalcev ob celotni trasi, dala dodatno motivacijo za še boljšo organizacijo v naslednjem letu.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.