Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne in zvečer bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lokostrelce najprej pregnal dež, nato božalo ......


ŠPORT

| |
26.09.2014      8:18
A A

Lokostrelce najprej pregnal dež, nato božalo sonce


Ulovka, 6. in 7. september - Lokostrelska zveza Slovenije nam je letos dodelila organizacijo državnega prvenstva v disciplini 3D (odprto in absolutno) na Ulovki pri Zaplani. Odlično smo se izkazali tako v vlogi organizatorja kot v tekmovalnem delu prvenstva, vendar proti vremenu nismo mogli storiti ničesar.


Deli:

Obiskalo nas je 150 tekmovalcev iz vse Slovenije, Italije in tudi Hrvaške, zato se je obetala izredno napeta tekma za državno prvenstvo, tudi v odprti konkurenci: tako za posameznike kot za ekipe. Letos smo imeli še posebno čast, da nas je obiskal župan občine Vrhnika g. Stojan Jakin, ki je bil nad videnim prijetno presenečen, saj si ni mislil, da je udeležba oziroma zanimanje za ta šport tako veliko. Udeležencem je namenil nekaj spodbudnih besed in jim v nadaljevanju zaželel veliko športne sreče in mirno roko.
Žal smo morali v dogovoru s sodniki, že po dobre pol ure, tekmo prekiniti, saj se je nad planino spustila tako gosta megla, da tekmovalci niso več videli tarč. Tekmovanje je postalo še bolj nevarno, ko je začelo še deževati. Po sestanku s predstavniki vseh prisotnih društev smo sklenili, da tekmovanje prestavimo na naslednji dan, na nedeljo, za katero je veljala boljša napoved. In res... Hiteli smo postoriti še zadnje malenkosti pred začetkom, saj je bila pred nami čudovita ter sončna nedelja, ki je Ulovko prikazala v bolj prijazni podobi kot prejšnji dan. Tokrat je teklo vse kot je treba in s kvalifikacijami smo končali celo prej, kot je bilo predvideno. Sledilo je zasluženo kosilo in nato še finalni dvoboji za vse kategorije. Tudi tu smo bili deležni čestitk, saj so se vsi naši člani in tekmovalci, ki so izpadli v kvalifikacijah, pridružili k organizaciji finala, tako da smo tudi tu končali prej kot je bilo predvideno.
Na koncu smo se vsi skupaj še poveselili ob razglasitvi rezultatov in podelitvi medalj novim državnim prvakom, med katerimi so izstopali tudi naši člani. Tokrat je uspela odlična uvrstitev J. Podgoršku, R. Nolimal, Z. Buh, V. Velkavrh, M. Trdan, B. Grahovar, Bolta P., Zupan D. in ekipi, v sestavi: Kostanjevec, Trdan, Podgoršek. Škoda, da je vsem skupaj zmanjkalo čisto malo, za tisto najvišjo stopničko. Nič hudega, priložnosti bo še dovolj!
Seveda tudi tokrat ni šlo brez naših že tradicionalnih pokroviteljev, MAROLT d.o.o. iz Vrhnike, METREL d.d. iz Horjula, Cvetličarna KARMEN s.p. Vrhnika, ki se jim ob tej priliki še enkrat zahvaljujemo in se priporočamo tudi v prihodnje ter jim želimo uspešno poslovanje še naprej.
Vsem tekmovalcem, predvsem tistim, ki so dosegli odličja in visoke uvrstitve, ter članom društva, ki so priskočili na pomoč pri organizaciji tekmovanja, pa se zahvaljujemo za njihov čas in vložen trud!

ŠD Viteško lokostrelski red Vilijem, foto: gt in arhiv društva
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.