Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lintverni ob zaključku leta - nočni pohod na ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
15.01.2013      9:15
A A

Lintverni ob zaključku leta - nočni pohod na PlaninoLintverni pred zavetiščem na Planini
Lintverni pred zavetiščem na Planini
Deli:

Ob zaključku leta se Lintverni tradicionalno podamo v Zavetišče na Planini, kjer opravimo pregled letnih dogodkov ter se pogovorimo tudi kaj bomo pričeli prihodnje leto.

Tudi letos smo se zbrali pri Štirni in se odpravili v smeri Stare Vrhnike ter se po dobro znani poti pod Kurenom ter nad Koriti povzpeli do Zavetišča na Planini.

Ob prijetnem druženju in okusni hrani, ki jo je pripravil novi oskrbnik Mitja, smo se pogovorili o opravljenih pohodih ter nakazali nove ideje in predloge, ki naj bi jih uresničili v letu 2013.

V letu 2012 smo Lintverni zabeležili 25 let obstoja in pohodov in temu je bilo namenjenih tudi večina aktivnosti. Opravili smo tradicionalne pohode v Dražgoše, Goropeke ter Cveletov pohod na Bloško planoto. Po večletnem odlaganju (predvsem zaradi slabih vremenskih razmer) nam je letos uspel zahteven vzpon na Škrlatico. Glavni letni pohod je bil namenjen 25. letnici pohodov in našega obstoja, zato smo obnovili tradicionalno vrhniško planinsko smer z Vrhnike na Triglav. Ob tem je potrebno poudariti, da se je pohoda, poleg aktivnih članov, udeležilo tudi nekaj ustanovnih članov, ki sicer kot pohodniki ne delujejo več. Posebej smo bili veseli ponovne udeležbe Pastirja, ki se je po 12. letih ponovno in uspešno podal v visokogorje. Zanimiv je bil pohod v okolici Vojskega, žal pa si okolice Haloz, zaradi slabega vremena nismo uspeli ogledati.

Žal pa se je v letošnjem letu za vedno od nas poslovil, naš zvesti in dolgoletni član, Gasilc. Spomin nanj naj večno živi v naših srcih.

Seveda bodo tudi v letu 2013 na vrsti vsi tradicionalni pohodi (Dražgoše, Goropeke in Cveletov pohod na Bloke). Za glavni letni pohod načrtujemo obisk Črnogorskih gora, predvidoma v mesecu juniju. Idej in predlogov je še več. Celoten plan bo znan na enem izmed naslednjih sestankov v začetku letu 2013.

Druženje se je zaključilo z izmenjavo čestitk in dobrih želja za čim več uspešnih pohodov v prihajajočem letu 2013.

Fotografije: Šolnik in Vezist

Besedilo: Vezist
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.