Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Državno prvenstvo Laško 2014


ŠPORT

| |
15.04.2014      4:14
A A

Državno prvenstvo Laško 2014Skupinska z Zlatorogom
Skupinska z Zlatorogom
Deli:

Vrh letošnjih strelskih tekmovanj je Državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem, ki je bilo v Laškem. Tamkajšnje strelsko društvo Rečica pri Laškem je v športni dvorani Tri lilije organizirala, po mnenju nekaterih, enega najboljših državnih prvenstvev. Tekmovanje se je odvijalo na kar 80-ih elektronskih strelskih stez, kar je dosedaj največ, kar obstajajo strelska tekmovanja. Poskrbljeno je bilo praktično za vse, kar tekmovalci potrebujejo, vsi pa smo čutili prijaznost in toplino domačinov, kar je najpomemneje, da se v nekem kraju in takšnem tekmovanju prijetno počutiš.
Pravico nastopa na državnem prvenstvu so imeli vsi strelci, ki so na predhodnih tekmovanjih (letos so bila okleščena), dosegli normo za nastop in se je tudi preverjala po biltenih posameznih tekmovanj, kjer se je pač dala doseči. Norme so visoke, tako da so na tekmovanje dobesedno prišli le najboljši strelci iz cele Slovenije, ki so se za naslove državnih rvakov potegovali v vseh 18 kategorijah s puško in pištolo. Prijavljenih je bilo 766 strelcev in strelk, ki so se razvrstili v dveh dnevih.

 Vrhniški strelci smo na prizorišče stopili osemkrat. V soboto je nastopil Bojan st. v dopoldanskem času s puško, popoldan pa še s pištolo. Zaradi bolezni je bil sprva njegov nastop vprašujoč, vendar kljub bolečinam, je tekmovanje speljal do konca, ni pa bilo pričakovati, da bi dosegel svoj najboljši rezultat v sezoni, kot je pred sezono načrtoval. So nas pa zato razveselili naši najmlajši, saj kljub močni konkurenci svojih sovrstnikov, niso klonili in so uspešno zastopali Vrhniko. Kljub temu, da so trije najmlajši debitirali na državnem prvenstvu, niti na moment ni bilo čutiti napetosti, mogoče se je prikradla kanček trema, saj so se prvič srečali z elektronskimi tarčami, ki jih do tega tekmovanja niti še videli niso, kaj šele, da bi na njih poskušali streljati.

 

Najprej je na prizorišče stopil pionir Ožbe Drašler. Začel je tako, kot smo pričakovali z desetkami, vendar pa se je v prvi seriji, prikradlo tudi nekaj napak, zaradi katerih je na koncu osvojil 28. mesto med 82. nastopajočimi. Za njim sta strelski mesti zasedla oba mlajša pionirja Jurij Medic in Jan Rom. Tudi onadva sta se spopadla v najmočnejši skupini 105-ih strelcev. Jurij, ki je na zadnjih tekmah stalno izboljševal svojo formo, ni klonil pod pritiski in si suvereno pristreljal 14. mesto s svojim najboljšim rezultatom sezone. Le dva kroga za njim je na 24. mestu pristal Jan. Žal tretjega predstavnika, ki bi zapolnil ekipo, nismo imeli. Tudi oba cicibana Ambrož Jilek in Jošt Čretnik sta ustrelila svoj rezultat, ki ni odstopal od letnega povprečja. Med 77-imi strelci je Ambrož osvojil 21, Jošt pa 55. mesto. Najbolj pa nas je razveselil nastop cicibanke Mete Dobrovoljc, ki je zelo samozavestno nastopila proti 30-imi tekmicami. Pri svojem nastopu ni ostala neopažena, saj se je proti koncu streljanja za njo začela zbirati množica, ki je občudovala strelski talent. Res je, da še ne strelja niti leto dni, vendar pa je v tem kratkem času dokazala, kaj se da storiti z marljivostjo in voljo. Po prvi seriji je bila povsem na vrhu in že je bilo čutiti vonj po medalji. Tudi začetek druge serije je bil obetaven, vendar pa so zadnji trije streli pokazali, da je bil pritisk nanjo le prevelik. Že po tem, ko smo nekako pričakovali medaljo, saj je imela isti rezultat s tretje uvrščeno, je žirija razsodila v prid strelki iz SD Triglav Javornik, ki je imela dve boljši notranji desetki. Tako je Meti ostalo nehvaležno četrto mesto, kar pa je za debitantko nedvomno izreden uspeh in hkrati najvišja uvrstitev vrhniških strelcev v nastopih na državnih prvenstvih.

Torej čestitke mladim strelcem, nam pa vzpodbuda, da čimprej dokončamo strelišče na Stari Vrhniki in jim ponudimo boljše pogoje za trening in nadaljne delo. Zahvala še enkrat tudi enkratnim staršem, ki nam svoje najmlajše zaupajo, jim stojijo ob strani in jih vzpodbujajo na tekmovanjih. Dokazali smo, da smo skupaj močnejši, saj priskočijo na pomoč tudi pri dogradnji strelišča. Hvala vsem še enkrat.
5 (2 glasova)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
27.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRD OREH 2
27.10.2017 | Šole in vrtci
Kino Vrhnika: THOR: RAGNAROK
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ŽAGA 8
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MILICE 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
26.10.2017 | Kino
FILMSKO DOPOLDNE: LEDENA BABICA
26.10.2017 | Kino
FILMSKO DOPOLDNE: LEDENA BABICA
26.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ŽAGA 8

Bodite prvi pri oddaji mnenja.