Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

jasno
Danes bo večino dneva precej jasno. Zapihal bo jugozahodnik, ki se bo popoldne še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
-2°C | 9°C
petek, 19.01.2018
2°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
9°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Delovna akcija 2013 nadvse uspešna


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
09.10.2013      15:30
A A

Delovna akcija 2013 nadvse uspešnaDel "stopniščne" ekipe po opravljenem delu
Del "stopniščne" ekipe po opravljenem delu
Deli:

Kar malce otožno nas je nekaj članov društva zjutraj opazovalo udeležence "Ultra šihta" na Planino, kajti bilo jih je krepko več, kakor nas. A peščica planincev, ki ni štela več kot 15 duš, je popravila vse, kar je imela v  načrtu in še kaj več.

Po jutranjem dogovoru smo se razdelili v skupino pod vodstvom načelnika Markacijskega odseka, Toneta Gutnika, z nalogo, da uredimo s stopnicami vsaj najstrmejši del poti čez korenine in skale na poti Čez Špico, druga skupinica, se je odločila postaviti ograjo okoli čistilne naprave pri zavetišču, tretji del pa je opravil obsežen posek grmovja pod stolpom in tako "razširil obzorja" obiskovalcem Planine. Imeli so še toliko časa, da so nasuli makadamsko pot do križišča za Zaplano.

To ni bilo dovolj, kajti, ko je bilo vse opravljeno, nam je po krepkem okrepčilu v zavetišču ostalo še toliko moči, da smo si skupaj z  lastnico preperele bukve, Ane Grom s Stare Vrhnike, ogledali le-to in z veseljem je pristala, da bukev odstranimo, drva pa je namenila za kurjavo v našem zavetišču. Hvala vam za to, gospa Ana.

Kako smo opravljali dela v vseh skupinah si lako ogledate v naši foto galeriji, po končanem delu pa smo sklenili, da bodo tako lepo uigrane skupine tudi v bodoče priskočile v pomoč našim markacistom, da prebrodimo še nekaj strmih delov poti Čez Špico. In ob tej priliki se bi radi zahvalili lastnikom gozda ob naši poti: Mariji Kogovšek, Marku Arharju in Zdenku Jesenovcu, ki so dali soglasje za sanacijo poti po njihovi lastnini.

Poleg gospe Ane si posebno zahvalo zasluži tudi naš oskrbnik Mitja z zavetišča na Planini, ki nam je s kosilom dal toliko moči, da smo opravili z bukvijo in se po končanem delu še posladkali s palačinkami. Hvala ti Mitja, tebi in tvoji ekipi.

Besedilo: Milan Jerman

Fotografije: Pavli Gutnik, Mirko Malešič in Milan Jerman


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.