Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
2°C
-1°C
PET.
0°C
0°C
Deli
7450

Češka koča na Spodnjih Ravneh

Na pobudo našega Srečka iz skupine Veselih Triglavcev smo se, glede na to, da je junijski pohod, načrtovan v letnem planu odpadel, odločili, da si tudi v avgustovskem sončnem in vročem vremenu privoščimo lepo soboto in se povzpnemo na Češko kočo (1542 m). Ob 6. uri zjutraj se nas je 23 pohodnikov z avtobusom odpeljalo proti gorenjskemu koncu, v smeri Zg. Jezerskega, do izhodiščne točke, kjer smo si naprtali nahrbtnike in se peš podali proti zastavljenemu cilju. Čez Makekovo Kočno nas je dokaj strmo vzpenjajoča pot, na nekaterih predelih s pomočjo jeklenic in lestve, skozi gozd vodila vse do razglednega pobočja (Hudičevi klanci), ki nam je ob lepem vremenu ponujal lep razgled na okoliške vrhove Kamniško Savinjskih Alp, kot so Skuta, Velika Baba, Grintovec. Pot nas nato vodi čez lestev do Mrzle doline (znana je po tem, da je tu hladnejši zrak) vse do Češke koče. Tu smo si privoščili malico in počitek, vmes pa smo po naključju srečali še nekaj sokrajanov, ki so ravno tako kot mi izkoristili dan za rekreacijo. Nekaj naših najbolj pogumnih pohodnikov se je odločilo pot nadaljevati še čez Ledine po Slovenski poti navzgor, saj je bila pot skozi t.im. žrelo zaprta zaradi padajočih skal in po lovski poti navzdol. Ostali pa smo se medtem vrnili v dolino čez Ravensko Kočno. Zaključek našega pohoda pa smo vsi skupaj nadaljevali na prireditvi »Ovčarski bal« na Jezerskem, ki ga vsako leto organizira Turistično društvo Jezersko in Gostišče ob Planšarskem jezeru. Naj omenimo, da ta bal spada med najstarejše slovenske etnografske prireditve, kjer prikazujejo stare običaje življenja na planini, prigon ovc v dolino ter dela povezana s predelavo ovčje volne. Ob obilici obiskovalcev, žive glasbe in sejma na balu smo se polni lepih vtisov v poznih popoldanskih urah vrnili proti domu.

Besedilo: Branka Gutnik

Fotografije: Veseli Triglavci

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!