Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Zahvala Katarini in Blažu Ogrinu


SOSED SOSEDU

| |
30.01.2018      10:24
A A

Zahvala Katarini in Blažu Ogrinu


V začetku decembra nas je s svojim obiskom in darilom presenetila Katarina Ogrin (Medico b Art, Hiperbarične storitve, d.o.o., Voljčeva cesta 5, Vrhnika).


Deli:

Kolektivu Cankarjeve knjižnice Vrhnika sta skupaj s partnerjem Blažem podarila darilne bone za hiperbarični sprostitveni tretma (HBOT). Za izvajanje hiperbaričnih kisikovih terapij se uporablja tlak, ki je višji od atmosferskega in to v posebnih hiperbaričnih komorah. Uporabnik med tretmajem diha čisti kisik s pomočjo NRB maske (non-rebreather mask), v sami komori pa je zrak, s katerim se vzdržuje povečan tlak. Zaradi povečanega tlaka in čistega kisika se telo oskrbi z nekajkrat večjo, tudi 10 kratno količino kisika, kot ga dobimo ob normalnem dihanju v naravi. Tretma traja od 45 do 75 minut pri konstantnem predpisanem tlaku, celoten čas, prebit v komori, pa znaša ca 90 minut. Zmerno povišan tlak precej poveča količino kisika, ki oskrbi vsa tkiva v telesu, celo dele, ki imajo omejen dotok krvi, zmanjšan pretok krvi ali celo blokade. Poškodovano tkivo prejme zaradi dihanja kisika pod pritiskom več kisika kot pri normalnem, kar privede do hitrejšega okrevanja. V mnogih dokumentiranih primerih so s HBOT dosegli izjemne učinke pri najrazličnejših, tudi težjih zdravstvenih stanjih. Klinično je dokazano, da HBOT zagotavlja boljši imunski sistem, hitrejšo celično obnovo in deluje kot uspešna terapija proti staranju in stresu. Terapija HBOT je varna, enostavna, neinvazivna in neboleča. Izvaja se v udobni hiperbarični komori. HBOT pomaga izboljšati zdravstveno stanje, podaljša življenje ter ga naredi produktivnejšega. Kot pravita Katarina in Blaž: »preprosto se počutiš bolje«. Sama sem hiperbarično komoro prvič preizkusila v septembru 2017, ko sem nesrečno padla na domačih stopnicah. Po dveh zaporednih obiskih v komori, nisem več čutila bolečin v nogi, na katero sem bila padla. Vesela sem, da imamo zdaj tudi na Vrhniki možnost, da s pomočjo čistega kisika izboljšamo svoje zdravstveno stanje in povečamo kvaliteto svojega življenja. Katarini in Blažu se v imenu celega kolektiva zahvaljujem za tako koristno darilo! Zdravi lahko delamo bolje in uresničimo več zadanih si ciljev.

Sonja Žakelj

Direktorica Cankarjeve knjižnice Vrhnika
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
23.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CHRISTOPHER ROBIN
23.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: NA OBALI CHESIL
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
28.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: SKRIVNO ŽIVLJENJE MAČK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.