Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, v vzhodni polovici Slovenije bo znova pričelo rahlo snežiti. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem, kjer bo pihala šibka do zmerna burja, okoli 3 °C.
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
0°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Zahvala Katarini in Blažu Ogrinu


SOSED SOSEDU

| |
30.01.2018      10:24
A A

Zahvala Katarini in Blažu Ogrinu


V začetku decembra nas je s svojim obiskom in darilom presenetila Katarina Ogrin (Medico b Art, Hiperbarične storitve, d.o.o., Voljčeva cesta 5, Vrhnika).


Deli:

Kolektivu Cankarjeve knjižnice Vrhnika sta skupaj s partnerjem Blažem podarila darilne bone za hiperbarični sprostitveni tretma (HBOT). Za izvajanje hiperbaričnih kisikovih terapij se uporablja tlak, ki je višji od atmosferskega in to v posebnih hiperbaričnih komorah. Uporabnik med tretmajem diha čisti kisik s pomočjo NRB maske (non-rebreather mask), v sami komori pa je zrak, s katerim se vzdržuje povečan tlak. Zaradi povečanega tlaka in čistega kisika se telo oskrbi z nekajkrat večjo, tudi 10 kratno količino kisika, kot ga dobimo ob normalnem dihanju v naravi. Tretma traja od 45 do 75 minut pri konstantnem predpisanem tlaku, celoten čas, prebit v komori, pa znaša ca 90 minut. Zmerno povišan tlak precej poveča količino kisika, ki oskrbi vsa tkiva v telesu, celo dele, ki imajo omejen dotok krvi, zmanjšan pretok krvi ali celo blokade. Poškodovano tkivo prejme zaradi dihanja kisika pod pritiskom več kisika kot pri normalnem, kar privede do hitrejšega okrevanja. V mnogih dokumentiranih primerih so s HBOT dosegli izjemne učinke pri najrazličnejših, tudi težjih zdravstvenih stanjih. Klinično je dokazano, da HBOT zagotavlja boljši imunski sistem, hitrejšo celično obnovo in deluje kot uspešna terapija proti staranju in stresu. Terapija HBOT je varna, enostavna, neinvazivna in neboleča. Izvaja se v udobni hiperbarični komori. HBOT pomaga izboljšati zdravstveno stanje, podaljša življenje ter ga naredi produktivnejšega. Kot pravita Katarina in Blaž: »preprosto se počutiš bolje«. Sama sem hiperbarično komoro prvič preizkusila v septembru 2017, ko sem nesrečno padla na domačih stopnicah. Po dveh zaporednih obiskih v komori, nisem več čutila bolečin v nogi, na katero sem bila padla. Vesela sem, da imamo zdaj tudi na Vrhniki možnost, da s pomočjo čistega kisika izboljšamo svoje zdravstveno stanje in povečamo kvaliteto svojega življenja. Katarini in Blažu se v imenu celega kolektiva zahvaljujem za tako koristno darilo! Zdravi lahko delamo bolje in uresničimo več zadanih si ciljev.

Sonja Žakelj

Direktorica Cankarjeve knjižnice Vrhnika
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2018
Danes ni dogodkov.
21.02.201 | Umetnost
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: ČRNI PANTER 3D
25.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: FANT Z OBLAKI
25.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: OBLIKA VODE
27.02.2018 | Kultura
Dajmo priložnost slovenščini
27.02.2018 | Umetnost
MEDVED IN PODOBICE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.