Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 16h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja, predvsem z močnejšimi sunki vetra in nalivi.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Trikraljevska akcija 2014


SOSED SOSEDU

| |
15.01.2014      10:57
A A

Trikraljevska akcija 2014Foto: Devianrt
Foto: Devianrt
Deli:

Koledovanje ali Trikraljevska akcija postaja tradicionalna na slovenskih tleh. Nešteto otrok, mladine in starejših je v minulih letih stopalo po tej poti petja, molitve, veselja, druženja – prinašanja voščil in blagoslova ob praznikih in v novem letu. Koledniki so bili vedno prinašalci veselja in povezovalci župnije. Veselje, ki se širi po vsej fari, seže preko meja Slovenije v daljne kraje, kjer pa zaradi revščine in zaostalosti, preganjanja in bolezni, stiske in osamljenosti – ni vedno tako prijetno, kot je to pri nas. Trikraljevska akcija tako postaja vesela in učinkovita pomoč za reševanje največjih stisk v misijonskih deželah. V temi revščine živijo s preprostimi ljudmi tudi naši misijonarji. Ravno oni so v teh dneh hvaležni vsem pogumnim kolednikom, ki jim ni žal napora, ki se niso bali mraza, ki jim ni bilo  nerodno stopiti do hiše. Tako je letos po vrhniški fari stopalo kar 51 otrok, ki so bili oblečeni v oblačila svetih treh kraljev in pastirjev. Spremljali smo jih odrasli voditelji, ki skrbimo za red in varnost na terenu. Prvi namen koledovanja je vsem ljudem v župniji oznaniti, da se je rodil Jezus, Odrešenik sveta, ki nam prinaša upanje. Ves izkupiček nabirke je namenjen izključno za potrebe naših misijonarjev po svetu. Vsem faranom vrhniške fare je bil tako na

edinstven način prikazan stari običaj koledovanja in s tem tudi ponujena priložnost, da lahko

s svojimi prispevki pomagajo tistim, ki so najbolj potrebni pomoči v stiski in bedi, pomanjkanju, bolezni in trpljenju. Z vašo pomočjo smo namreč v letošnji trikraljevski akciji skupaj zbrali kar 2101.78 €. Vsem, ki so se letos odzvali in odprli vrata svojih domov ter sprejeli kolednike, iskrena hvala. Vsem ostalim, ki se pa niso odzvali, pa velja povabilo za naslednje leto v upanju, da v sebi začutijo klic usmiljenega srca.

 

Vrhniški skavti

Kam bodo šli letošnji darovi:

Janez Krmelj, škofijski duhovnik – Madagaskar

Projekt: srednja šola

Izidor Grošelj, škofijski duhovnik – Madagaskar

Projekt: osnovna šola

S. Polona Švigelj, osu – Senegal

Projekt: vrtec in oš

S. Dorica Sever, fmm – med Inuiti

Projekt: oprema učilnic za otroke

P. Lojze Podgrajšek, dj – Malavi

Projekt: oprema šole

S. Agata Kociper, hmp – Brazilija

Projekt: most

S. Milena Zadravec, hmp – Izrael

Projekt: popravilo vrtca

S. Vesna Hiti, hkl – Ruanda

Projekt: sončne celice in oprema dvorane

S. Marjeta Zanjkovič, hmp – Madagasakar

Projekt: vzgojno izobraževalni center

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.