Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

oblačno
Ponoči bo sprva delno jasno, v jutranjih urah pa bo oblačnost od juga spet naraščala. Zjutraj bodo ponekod na jugu možne posamezne plohe, lahko tudi zagrmi. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem okoli 15 °C.
13°C | 23°C
sreda, 21.05.2018
12°C | 24°C
četrtek, 23.05.2018
13°C | 26°C
petek, 24.05.2018
15°C | 23°C
sobota, 25.05.2018
15°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tradicionalni pohod iz Sinje Gorice v Rovte


SOSED SOSEDU

| |
11.04.2018      8:29
A A

Tradicionalni pohod iz Sinje Gorice v RovteDeli:

Na velikonočni ponedeljek se je tudi letos zbralo veliko število pohodnikov, natančneje 55,  ki so se udeležili že 12. pohoda iz Sinje gorice do Rovt na Logatcem. Prvi pobudnik pohoda je bil Jože Lenaršič, takoj se je pridružil Franc Jeraj, njuni prijatelji in znanci, organizator letošnjega pohoda pa je bil Rado Dolenc. Pohodnih poti do cilja je več, tako hodijo vsako leto po delno spremenjeni trasi. Po vremensko spremenljivi in deževni velikonočni nedelji, jih je čakal čudovit sončen dan. Več kot polovica se jih je tudi letos pripeljala s posebnim avtobusom iz Rovt na zbirno mesto na dvorišče podjetja Dvig d.o.o. v Sinji gorici. Po bogatem okrepčilu, ki jih je tam čakalo, so pohodniki krenili preko opuščene železniške proge do Stare Vrhnike in naprej na Planino, kjer je bil nekoliko daljši postanek. Pot so nadaljevali mimo stare šole na Zaplani, preko Miznega dola do Gradišča. Pri Žabarju, na višini 770 m nad morjem se jim je odprl čudovit pogled na vse strani neba, na Triglav, na zasnežene Julijce, Blegoš in bližnji Vrh svetih treh kraljev. Pot so nadaljevali do Rovt, mimo centra vasi do gostilne v Zajelah, kjer jih je čakalo okusno kosilo. S sodobnimi napravami so izmerili 26 tisoč prehojenih korakov in 480 m višinske razlike. Na pohodu ni manjkalo dobre volje in smeha, kar je lepo vreme le še dopolnjevalo. Najstarejši pohodnik Rudi Dolenc je že dopolnil 84 let, najmlajša udeleženca pa sta bila njegova pravnukinja Sara in Jonatan Šemrov, oba stara 6 let in pol.  Po kosilu so nadaljevali z druženjem in se pozno popoldne zadovoljni vračali na svoje domove.

                                                                                                                    

Franjo Modrijan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.