Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem ob šibki burji do 12 °C.
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Spoštovani vojni veterani!


SOSED SOSEDU

| |
16.10.2017      11:08
A A

Spoštovani vojni veterani!


Seznanjam vas s sklepom Ustavnega sodišča za začetek postopka za oceno ustavnosti zakonov o spremembah zakona o vojnih veteranih, katerega ustavno sodišče zavrže.


Deli:

V prvem odstavku Ustavno sodišče omenja 2. in 155. člen Ustave RS. V njem se ne opredeljuje ali je novi Zakon o vojnih veteranih (ZVV) v skladu z 155. členom, kateri posega v že pridobljene pravice.  Te pravice sem omenil v svoji pobudi, kakor tudi vprašanje ali je RS socialna država.

V drugem odstavku omenja, ali se je pojavil pravni interes. Ali ni pravni interes vojnih veteranov (v. v.), katerim novi ZVV spremeni že pridobljene pravice in posega v že zaključene pravne položaje in s tem diskriminatorno  razvrsti v.v. v stare in mlade, udeležence osamosvojitvene vojne. Skratka, posegel je v njihove že pridobljene pravne pravice katere so posredno povzročile nepopravljive posledice.

V tretjem odstavku, Ustavno sodišče navaja da ni bilo podatkov, da lahko ureditev posega v pravni položaj v.v.  Ali niso podpisi vojnih veteranov zadosten dokaz za uveljavitev pravnega položaja, saj je v ustavni presoji omenjen status v. v. 50 ali 55 let, ki ga novi ZVV spreminja.  Res je, da podpisi niso razvrščeni po letnicah in iz njih ni razvidna statusna kategorija v. v., vendar povsem logično je, da so v vojni za osamosvojitev sodelovali v. v. različne starosti.

V četrtem  odstavku, pa Ustavno sodišče pošilja v posamični pravni boj z državo, katera jim je odobrila in hkrati z zakonom spremenila že pridobljene pravice. S tem se tudi poigra z finančnim stanjem posameznega v. v., ki ne zmore teh stroškov ali časa in tako se zaključi njegov status.

Razočaran sem, nad odločitvijo ustavnega sodišča, zlasti na t. i. vrhunske pravne strokovnjake , ki so tako opevani od aktualne politike, da znajo branit ustavne in človekove pravice. Omenil bom mnenje vrhunskega pravnega strokovnjaka B. M. Zupančiča, ki je v intervjuju na nacionalni RTV poudaril, da naj bi sodniki pri svojih odločitvah upoštevali tudi kmečko logiko, ki je pri tej odločitvi izpuhtela. Po tej odločitvi Ustavnega sodišča smo v. v. pač drugorazredni državljani, ki so pozabljeni, da so za osamosvojitev države podarili svoja življenja.

To so moji pogledi na odločitev Ustavnega sodišča. Potrebno se bo boriti z »marčevsko« državo, še naprej v lastni presoji vsakega v.v . posebej in s tem dokazati državi da obstajamo.

Sklep Ustavnega sodišča v celoti si lahko preberete tukaj spodaj pod pripetimi dokumenti in si sami ustavite svoje mnenje in nadaljnje postopke.

 

Vaš v.v. Kavčič Peter




Priloge:
PDF
sklepustavnegasodisca.pdf
98115_sklepustavnegasodisca.pdf (881,19 KB)
PDF
pobudazaustavnopresojo.pdf
98115_pobudazaustavnopresojo.pdf (532,58 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 463
Izšla: 01.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CODELLI
19.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: Prvi človek
21.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: Mala noga
21.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CANKAR
22.10.2018 | Tečaji in delavnice
Domača kozmetika kot pomoč zdravju
22.10.2018 | Kultura
Gledališki abonma in izven: Županova Micka
27.10.2018 | Družabni dogodki
Muzikal Mamma Mia!
28.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: Luis in vesoljčki
28.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: KO IZGUBIŠ VSE
28.10.2018 | Kino
Vsi vejo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.