Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 27°C
torek, 24.04.2018
12°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 26°C
četrtek, 26.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Silvestrovanje le za najmlajše


SOSED SOSEDU

| |
03.01.2018      11:55
A A

Silvestrovanje le za najmlajšeDeli:

V družbi na splošno velja, da so mladi naprednejši, zato se nemara res ne gre čuditi, da so slovo od starega leta jemali prej kot njihovi starši in stari starši. Ta izvenserijski dogodek se je pripetil v telovadnici osnovne šole Ivana Cankarja v dopoldanskih urah predzadnjega dne preteklega leta. Iz Zavoda Ivana Cankarja, ki je pripravil prostor in poskrbel za zabaven program, so potrdili, da česa podobnega v znani zgodovini Vrhnike še ni bilo, pa čeprav Cankarjevo mesto že kako stoletje nosi naziv prečudnega kraja. Odziv je bil prav navdušujoč, saj so obiskovalci zapolnili vsa obstoječa sedišča in tudi nekaj stojišč, seveda predvsem starejši spremljevalci in gledalci. Mladina ob izbranem petju in animaciji pravljično odete Damjane Golavšek namreč ni imela obstanka, razsežna telovadnica pa je tudi sicer vabila k igri, tekanju in plesu. Ples je bil pravzaprav vsebina, ki je ta dan res ni manjkalo. Za to je poskrbelo preko 70 plesalk in plesalcev Plesne šole Urška Vrhnika, ki so si izmenjevali oder med prikazi od bolj umirjenih plesnih korakov do prav vratolomnih akrobatskih točk. Kmalu pa je nastopil vrhunec otroškega silvestrovanja, z odštevanjem sekund do dvanajste ure, ko so v zrak poleteli konfeti. Mladi so vstopili v novo leto točno ob 12. uri. Nekaj minut pozneje so otroci z glasnim skandiranjem priklicali v prostor še Dedka Mraza, ki je nato sedeč pod okrašeno jelko iz globokega koša delil sladka darilca med razigrano občinstvo. Vstop v novo leto, kot si ga otroci lahko le želijo. Pa še v posteljo ni bilo treba iti takoj zatem.

 

Damjan Debevec, Foto: GT in FB Plesna šola Urška Vrhnika
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf