Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ponovno srečanje električnih vozil


SOSED SOSEDU

| |
25.06.2014      7:23
A A

Ponovno srečanje električnih vozil


Vrhnika, 21. junij – Lani dobro obiskana prireditev predstavitve električnih vozil v okviru Argonavtskih dni se je letos vrnila. V športnem parku so si tako lahko obiskovalci ogledali več deset vozil in motornih koles, ki so jih bodisi entuzijasti sami predelali bodisi je šlo za »eksote« večjih avtomobilskih hiš.


Deli:

»Ne, znanega električnega vozila tesla nismo privabili,« je odgovoril Mitja Lampič, ki sta bila skupaj s Petrom Piklom (preko Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika) glavna organizatorja srečanja. Kdo ve, se je slišalo med zbranimi na prizorišču, mogoče pa srečanje ni v njenem rangu, saj gre za serijsko vozilo, na Vrhniki pa se srečujejo večinoma doma narejene alternative. Eden takih je bil na primer fiatov punto, ki ga je Marjan Kobal iz Ajdovščine skupaj s sinom Jankom, lani predelal v električno vozilo. »Ni bilo enostavno, v veliko pomoč nam je bil Peter Pikl. Sem pa s tem uresničil eno mojih mladostnih želja,« je dejal Marjan. Njegov sedaj italijansko-slovenski ponos zmore 120 km na eno polnjenje, pa še to ga ne stane nič, saj črpa energijo iz sončnih celic na strehi doma. »Trenutno je to naš drugi avto, a razmišljam, da bi postal kar prvi, še posebej ker imam v načrtu povečanje njegove moči in s tem dosega.«  Z dosegom pa verjetno nima težav smartov roadster, ki ga je v električni verziji predstavljalo znano podjetje Letrika z Lesc. Kot so dejali, lahko dosežejo z enim polnjenjem celo 700 km. Sicer pa v podjetju, kjer se ukvarjajo z razvojem električnih vozil, pravijo, da vsako leto opravijo več predelav klasičnih vozil v električne. To je vsekakor dobra vest, a številke predelave so še vedno vrtoglave za večino ljudi, saj se prvi zneski začnejo od dobrih deset tisoč dalje. V senci tega se predelave večina ljudi loti sama.
Srečanje električnih vozil na Vrhniki postaja med lastniki le-teh vedno bolj prepoznavno. Kot  je dejal Lampič, je tudi obisk ljudi vedno večji, z njim pa tudi vedno več vprašanj o predelavi. Kdo ve, mogoče pa se lahko iz nezavidljive gospodarske klime in visokih stroškov goriva porodi tudi kaj dobrega.

Gašper Tominc, foto: GT

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.