Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 33°C
petek, 24.08.2018
18°C | 31°C
sobota, 25.08.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Torek, 21.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Mravljica Ula si je čevlje obula


SOSED SOSEDU

| |
21.06.2018      12:11
A A

Mravljica Ula si je čevlje obulaDeli:

Zaplana, 17. junij – Gasilsko veselico v Zaplani so v okviru Argonavtskih dni tudi letos popestrili s posebnim programom za najmlajše. Na obisk je prišla mravljica Ula, 5. po vrsti in že tretje leto pri gasilskem domu v Zaplani. Gonilni sili dogodka sta bila Nives Jesenko in Jure Bizjan, s pomočjo članov PGD Zaplana, ŠD Log Zaplana in še nekaterimi drugi prostovoljci ter prostovoljkami so namreč za otroke organizirali zabavno popoldne, prežeto s športnimi in ustvarjalnimi dejavnostni. Sodelovalo je okoli tristo otrok, ki so prejeli vrečko dobrodošlice z darili sponzorjev, nato pa so se podali na 12 različnih postaj, kjer so preskušali svoje spretnosti. Vse so bile na tak ali drugačen način povezane z obutvijo – od tod tudi naslov prireditve »Mravljica Ula si je čevlje obula«. Za Žana z Vrhnike je bil najbolj zanimiv tek v gasilskih čevljih, za Leo iz Zaplane poslikava obraza z vilinskimi motivi, za Oskarja pa Muca Copatarica, ki je na skrivaj pobirala otroška obuvala in jih »skrivala« v svoji hišici. Otroci, ki so uspešno opravili naloge na vseh dvanajstih postajah, so se potegovali za glavno nagrado – to je bon v vrednosti 200 evrov trgovine Deichman, prav tako pa so izžrebali tudi srečnico, ki je prejela Alpinine čevlje. Čeprav se je otroško rajanje zaključilo s predstavo o mačku Muriju in muci Maci, pa se je dogajanje nadaljevalo z gasilsko veselico z Ansamblom Biseri.

Predsednik PGD Zaplana se vsem članom in sodelujočim na Mravljici Uli, kot tudi gasilski veselici iskreno zahvaljuje za vso vloženo delo, da je bil dogodek izpeljan in uspešno zaključen.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.